کد خبر : 4008

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۴ زمان : ۸:۳۹

حرکت‌های انقلابی از مساجد آغاز شد

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی، امام جمعه خمین عصر پنجشنبه، دوم بهمن در کمیته مساجد دهه فجر استان که در این شهرستان برگزار شد، گفت: در آیات و روایات بر این نکته تأکید شده است که مسجد خانه خداست و خانه خدا باید هم از لحاظ ظاهری و هم […]

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی، امام جمعه خمین عصر پنجشنبه، دوم بهمن در کمیته مساجد دهه فجر استان که در این شهرستان برگزار شد، گفت: در آیات و روایات بر این نکته تأکید شده است که مسجد خانه خداست و خانه خدا باید هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ معنوی آباد شود.

وی با اشاره به اینکه در صدر اسلام آبادانی از مساجد آغاز شده است، اظهار کرد: حرکت‌های انقلابی نیز از مساجد آغاز شد و در طول جنگ تحملی و صحنه‌های علمی و صنعتی اهل مسجد پیشرو بودند.

حسینی تصریح کرد: جشن‌های انقلاب باید مردمی باشند و در این دهه خدمات انقلاب و نظام برای مردم تشریح شود.

به گزارش ایکنا؛ سیدمهدی ساداتی، فرماندار خمین نیز در ادامه، افزود: خمین قلب انقلاب اسلامی است و دارای مردمی شجاع و ولایت‌مدار که با حضور درخشان خود در هشت سال دفع مقدس و سازندگی کشور نقش بی‌بدیل خود را اثبات کردند.

وی با اشاره به فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در خمین، تصریح کرد: بستر اجرای برنامه‌ها و کنگره‌هایی در سطح ملی در خمین مهیاست و کانون‌های مساجد کشور باید نگاه ویژه ای ابه این شهرستان داشته باشند.

فرماندار خمین در پایان با اشاره به زمان برگزاری هفته فرهنگی خمین در سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) ولادت امام خمینی(ره)، یادآورشد: با تمهیدات اندیشیده شده در هفته فرهنگی این شهرستان ۵۰۰ برنامه مختلف اجرا می‌شود که بخش عمده آن در مساجد است.

ارسال دیدگاه