کد خبر : 4309

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ زمان : ۷:۲۳

جنگ لفظی رهبران داعش و طالبان

ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش اعلام کرد، ملا محمد عمر، رهبر گروه طالبان افغانستان یک فرد نادان و جنگ سالار است. به گزارش انتخاب، روزنامه تایمز در حالی از تاخت و تاز گفتاری شدید بین البغدادی و ملا عمر سخن می‌گوید که چندی پیش گزارش‌هایی از جنوب افغانستان در ولایت هلمند، در مورد درگیری‌ها […]

ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش اعلام کرد، ملا محمد عمر، رهبر گروه طالبان افغانستان یک فرد نادان و جنگ سالار است.

به گزارش انتخاب، روزنامه تایمز در حالی از تاخت و تاز گفتاری شدید بین البغدادی و ملا عمر سخن می‌گوید که چندی پیش گزارش‌هایی از جنوب افغانستان در ولایت هلمند، در مورد درگیری‌ها میان طالبان و یک گروه نقاب‌دار و سیاه‌پوش با پرچم داعش به چاپ رسید.

روزنامه مذکور نوشته است داعش با اعلام یک ولایت در افغانستان و پاکستان در صدد درگیری با طالبان و دیگر گروه‌های تندرو در منطقه است.از سوی دیگر، ابومحمد العدنانی، سخنگوی داعش که اخیراً طی پیام ویدیویی ولایت خراسان را بخش‌هایی شمال‌غربی افغانستان اعلام کرده گفت، این منطقه بخشی از مرزهای این گروه خواهد بود.

العدنانی افزود: «مجاهدان شرط‌های اعلام ولایت خراسان را برآورده کرده‌اند و بیعت خود را با امیر المومنین (ابو بکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش) اعلام کرده‌اند.»

سخنگوی داعش گفته است، شخصی بنام «حافظ سعید خان» به عنوان «والی خراسان» و فردی دیگر به نام «عبد الرئوف خادم» ملقب به «ابو طلحه» به عنوان معاون والی خراسان منصوب شده‌اند. العدنانی از پیروان داعش در آن منطقه خواسته با این دو بیعت کنند. این نخستین بار است که داعش منطقه‌ای دور از محل حضور اصلی خود را به عنوان یک «ولایت تابعه» اعلام می‌کند.

ارسال دیدگاه