کد خبر : 525923

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ زمان : ۲۲:۰۰

جنایت پسر ۱۷ ساله در سوپر گوشت

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری پسر ۱۷ ساله‌ای که اقدام به کشتن جوانی ۲۰ ساله در مغازه پدرش کرده بود، خبر داد. در ساعت ۰۱:۳۰ بامداد نخستین روز شهریور ماه از طریق مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰، خبر کشف جسدی مجهول الهویه متعلق به جوانی حدودا ۲۰ ساله، در میدان […]

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری پسر ۱۷ ساله‌ای که اقدام به کشتن جوانی ۲۰ ساله در مغازه پدرش کرده بود، خبر داد.

در ساعت ۰۱:۳۰ بامداد نخستین روز شهریور ماه از طریق مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰، خبر کشف جسدی مجهول الهویه متعلق به جوانی حدودا ۲۰ ساله، در میدان تبائین به کلانتری ۱۷۰ کهریزک اعلام شد که با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد که این جوان به علت اصابت ضربات متعدد جسم تیز به قسمت‌های مختلف سر، گردن و سینه به قتل رسیده است.

با اعلام خبر کشف جسد به پلیس آگاهی، تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل کشف جسد حاضر شده و در همان بررسی‌های اولیه مشخص شد که جنایت در محل دیگری رخ داده و عامل یا عاملان جنایت اقدام به انتقال جسد به محل کشف کرده‌اند. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کهریزک، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همزمان با آغاز تحقیقات برای شناسایی هویت جسد، اعضای یک خانواده با مراجعه به پایگاه نهم پلیس آگاهی و تشکیل پرونده با موضوع فقدان افراد عنوان داشتند که پسر ۲۰ ساله آنها به نام محمدرضا . ب ۳۱ مرداد ماه از منزل خارج و دیگر مراجعتی به محل سکونت خود نداشته است که بلافاصله مشخصات جوان فقدانی با مشخصات جسد کشف شده در منطقه کهریزک مطابقت داده شد و کارآگاهان اداره دهم موفق به شناسایی هویت جسد ناشناس شدند که خانواده فقدانی نیز پس از حضور در پزشکی قانونی، جسد محمدرضا را مورد شناسایی قرار دادند.

با شناسایی هویت جسد، کارآگاهان در دومین مرحله از رسیدگی به پرونده به تحقیق از دوستان و افراد مرتبط با مقتول پرداخته و طی چندین نوبت دعوت از دوستان مقتول به یکی از آنها به نام سعید. الف ۱۷ ساله مشکوک شدند که بر روی قسمت مختلف بدنش آثار ناشی از درگیری وجود داشت، ضمن آنکه برابر تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که مقتول هنگام ترک خانه به همراه سعید بوده است که با هماهنگی مقام قضایی این شخص دستگیر و برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سعید در اظهارات اولیه به کارآگاهان عنوان کرده بود: به همراه مقتول در پارک بودم اما در پایان شب از یکدیگر جدا شدیم و من به خانه آمدم و پس از آن دیگر از مقتول هیچ خبری ندارم فقط زمانیکه قصد جدا شدن از یکدیگر را داشتیم، محمدرضا گفت که قصد دارد تا به منطقه شورآباد برود تا شخصی به نام مهرداد را ملاقات کند.

در ادامه تحقیقات، سعید که در خصوص چگونگی ایجاد جراحتهای بر روی قسمت مختلف بدن و همچنین علت بهم ریختگی و داشتن حالت پریشان خود در شب حادثه (بنا بر اظهارات بدست آمده از اهالی محل که وی را در شب حادثه با حالتی پریشان و بهم ریخته مشاهده کرده بودند)، پاسخ قانع کننده‌ای ارائه نکرده بود، سرانجام ۱۵ شهریورماه لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد.

سعید در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت: در ساعت ۲۳:۵۰ به همراه مقتول در پارک نشسته بودیم. چند دقیقه‌ای نشستیم تا اینکه در ساعت ۳۰ دقیقه بامداد با محمدرضا خداحافظی کرده و به مغازه گوشت فروشی پدرم رفته تا یخچال مغازه را خاموش و مغازه را ببندم. ناگهان متوجه حضور یک نفر در پشت سر خود در مغازه شدم که این شخص مرا به سمت عقب مغازه هل داد.

محمدرضا بود؛ ابتدا فکر کردم که دارد شوخی می‌کند اما ناگهان چاقو را از روی تخته مغازه برداشت و ضربه‌ای را به سمت سینه‌ام پرتاب کرد که من خود را به عقب کشیدم اما با این وجود قسمتی از چاقو به سینه‌ام برخورد کرد. پس از آن مجددا ضربه‌ای دیگر این بار به سرم زد که سر و صورتم پر از خون شد و من با مقتول درگیر شدم و قصد فرار داشتم اما نمی‌توانستم.

نفهمیدم چطور چاقو را از دستش گرفتم و به سمتش بردم تا فرار کنم. خیلی ترسیده بودم، گیج بودم، متوجه نبودم که دارم چه کار می‌کنم. چند ضربه چاقو به مقتول زدم، اما نفهمیدم که چاقو چطور وارد بدنش شد. فقط می‌خواستم فرار کنم که دیدم محمدرضا افتاد روی زمین و در آن موقع بود متوجه شدم که چه کار کرده‌ام. به سرعت به خانه رفتم و ماشین پدرم را برداشته و مجددا به مغازه بازگشتم. جنازه مقتول را سوار صندلی عقب ماشین کردم و جنازه را به محل کشف جسد منتقل کردم. ماشین را همان شب تمیز کردم. سپس مغازه را تمیز کردم و پس از آن به خانه رفتم و خودم را شستم تا اینکه توسط آگاهی دستگیر شدم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و مشخص شدن علت و انگیزه درگیری منجر به جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه