کد خبر : 527173

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ زمان : ۸:۰۰

جشن‌های روز جهانی گردشگری در سراسر کشور لغو شد

مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به خبرنگار مهر گفت: برنامه های متنوعی را برای روز جهانی گردشگری داشتیم اما از آنجایی که  در کل کشور به دلیل فوت زائران حج بیت الله الحرام تا سه روز عزای عمومی اعلام شده است، جشن‌های روز جهانی گردشگری در تهران و سایر استانها لغو شد. […]

مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی به خبرنگار مهر گفت: برنامه های متنوعی را برای روز جهانی گردشگری داشتیم اما از آنجایی که  در کل کشور به دلیل فوت زائران حج بیت الله الحرام تا سه روز عزای عمومی اعلام شده است، جشن‌های روز جهانی گردشگری در تهران و سایر استانها لغو شد.

جشن گردشگری جشن‌های روز جهانی گردشگری در سراسر کشور لغو شد

رحمانی‌موحد افزود: بخشی از این برنامه‌ها همایش و تقدیر از برترین‌ها بوده است ولی بخشی دیگر مربوط به برنامه‌های شاد روز جهانی گردشگری می‌شد که با ایام عزای عمومی در کشور در تعارض بود به این ترتیب شب گذشته، به همه اداره های کل میراث فرهنگی و گردشگری در استان‌ها ابلاغ کردیم که جشن و برنامه‌های شاد و موسیقی خود را از این برنامه‌ها حذف کنند و تنها به بحث فرهنگسازی بپردازند.

وی ادامه داد: قرار شده است که در ایام سه روز عزای عمومی، برنامه‌های مربوط به فرهنگ سازی و معرفی جاذبه های گردشگری برگزار شود. برنامه ملی روز ۵ مهر ماه (بزرگداشت روز جهانی گردشگری در تهران ) نیز به سخنرانی و برنامه‌های معمول محدود می‌شود. پس از این ایام در طول هفته، اگر اداره های کل میراث فرهنگی در استانها برنامه‌ای داشته باشند، می توانند طبق روال عادی آن را ادامه دهند.

شب گذشته مراسم افتتاح نمایشگاه مشارکت های ملی گردشگری در بوستان نوروز درحال برگزاری بود، که پس از اعلام عزای عمومی در کشور، تمام اجراهای زنده گروه‌های موسیقی سنتی و  برنامه های شاد این مراسم به یکباره لغو شد.

رهبر معظم انقلاب درپی فاجعه مرگبار روز پنج شنبه در سرزمین منا ، سه روز عزای عمومی در کشور اعلام کردند.

منبع : بی‌باک نیوز
ارسال دیدگاه