کد خبر : 526624

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۶ زمان : ۱۲:۱۴

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

رئیس سازمان سنجش کشور گفت: سؤالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش شخصی‌سازی شده و دارای تنوع است و هر داوطلب باید به پرسش‌های عمومی و تخصصی پاسخ دهد. حسین خدایی رئیس سازمان سنجش کشور با اشاره به آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۴ که صبح فردا در سراسر کشور برگزار می‌شود، اظهار داشت: […]

رئیس سازمان سنجش کشور گفت: سؤالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش شخصی‌سازی شده و دارای تنوع است و هر داوطلب باید به پرسش‌های عمومی و تخصصی پاسخ دهد.
حسین خدایی رئیس سازمان سنجش کشور با اشاره به آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۴ که صبح فردا در سراسر کشور برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این آزمون ۱۰۰۱۰۹ نفر خانم و ۷۷۹۱۵ نفر آقا و در مجموع ۱۷۸۰۲۴ نفر شرکت کرده‌اند.

وی در خصوص سؤالات این آزمون گفت: سؤالات شخصی‌سازی شده و دارای تنوع است و هر داوطلب باید به پرسش‌های عمومی و تخصصی پاسخ دهد.
خدایی در خصوص جزئیات دفترچه‌های آزمون عمومی و تخصصی استخدامی آموزش و پرورش اظهار داشت: در دفترچه آزمون عمومی ۱۱۰ سؤال درج شده است که داوطلبان باید در مدت ۱۳۰ دقیقه به آنها پاسخ دهند و دفترچه آزمون تخصصی با توجه به رشته و زیر شغل داوطلب متغیر است و شرکت‌کنندگان در زمان ۹۰ دقیقه‌ای فرصت پاسخ به این پرسش‌ها را دارند.
رئیس سازمان سنجش کشور ادامه داد: سؤالات چهار گزینه‌ای بوده و پاسخ هر پرسش صحیح سه نمره مثبت و پاسخ غلط یا مخدوش یک نمره منفی برای داوطلب منظور خواهد شد.
وی در پاسخ به پرسشی پیرامون نحوه تهیه سؤالات این آزمون اظهار داشت: در تهیه سؤالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش از متخصصان موضوعی دعوت شده است و همانند سایر آزمون‌هایی که برگزار می‌شود، از متخصصین و اساتید هر درس برای تهیه پرسش‌ها دعوت به عمل آورده‌ایم.
رئیس سازمان سنجش کشور با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد در کوتاه‌ترین زمان نتایج استخدامی را اعلام کنیم، خاطرنشان کرد: پس از برگزاری آزمون، طبق برنامه زمانبندی شده برای هر داوطلب کارنامه صادر خواهد شد و با توجه به لیست‌های مورد نیاز آموزش و پرورش، به منظور سپری شدن ادامه مراحل استخدامی، نتایج تحویل این وزارتخانه می‌شود.

ارسال دیدگاه