کد خبر : 97137

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۹ زمان : ۷:۰۰

جدیدترین نوع سرقت

لاهور – پاکستان : میرظفرالله خان ۵۳ ساله تاجر اشیای عتیقه بود. او سالها در کشور پاکستان به این کار شهرت داشت و حالا که پیر شده و تمام قوم و خویش خود را از دست داده بود،‌ مجبور شده بود در یک آپارتمان ۶۰ متری در خیابان اصلی شهر لاهور زندگی کند. ظفرالله برای […]

لاهور – پاکستان : میرظفرالله خان ۵۳ ساله تاجر اشیای عتیقه بود. او سالها در کشور پاکستان به این کار شهرت داشت و حالا که پیر شده و تمام قوم و خویش خود را از دست داده بود،‌ مجبور شده بود در یک آپارتمان ۶۰ متری در خیابان اصلی شهر لاهور زندگی کند.

ظفرالله برای خانه اش که هنوز اشیای عتیقه فراوانی در آن وجود داشت، انواع و اقسام دزدگیر و محافظ برای در و پنجره ها قرار داده بود تا سرمایه عظیمش را به راحتی از دست ندهد. او در طبقه دوم یک آپارتمان سه طبقه زندگی می‌کرد و پرویز ۴۳ ساله که می‌دانست چه کسی در طبقه بالای خانه اش زندگی می‌کند، به فکر سرقت اشیای عتیقه پیرمرد افتاد. پرویز پس از روزها و شبهای فراوان که به طرح نقشه های گوناگون پرداخت، با دقیق شدن به ساعت ورود و خروج پیرمرد عتیقه فروش فکر بکری به سرش زد.

این مرد پاکستانی فهمید که پیرمرد برای خرید اشیای عتیقه هر روز صبح حدود دو ساعت از خانه خارج می‌شود و این بهترین فرصت برای سرقت عتیقه جات ظفرالله خان بود.

از آنجایی که هیچ راهی به داخل خانه پیرمرد نبود، فکر عالی پرویز این بود که سقف طبقه اول خانه اش که کف طبقه دوم و خانه ظفرالله خان بود را سوراخ کند و از آنجا وارد خانه عتیقه فروش شده و سرقتش را انجام دهد. پرویز که یک سارق حرفه ای بود و برای شناسایی نشدن هر دو سه ماه یکبار علاوه بر تعویض خانه اش تغییر قیافه هم می‌داد به سرعت و با دقت هرچه تمام تر این کار را انجام داد و در عرض دو ساعت یعنی تا برگشتن پیرمرد، تمام عتیقه ها را حتی از خانه خارج کرده و متواری شد. جالب اینکه این سارق حرفه ای تنها اشتباهی که کرده بود، نپوشیدن دستکش بود و چند ساعت بعد مأموران با یافتن اثر انگشتش و از آنجایی که او دو سه بار راهی زندان شده بود به خوبی توانستند بفهمند سارق چه کسی است و بالافاصله او را دستگیر کردند.

پلیس چند روز بعد اعتراف کرد نوع سرقت پرویز جدیدترین نوع سرقت بوده که از حرفه ای بودن و ابتکار عملش سرچشمه می‌گرفت.

ارسال دیدگاه