کد خبر : 529440

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۲ زمان : ۱۴:۰۰

جدول گران‌ترین و ارزان‌ترین آپارتمان‌های تهران

در حالی که یک واحد مسکونی ۳۴۶ متری نوساز در محله ولنجک تهران ۵ میلیارد و ۹۵۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، در محله مختاری با ۸۰ میلیون تومان می‌توان یک آپارتمان ۵۰ متری ۸ سال ساخت خریداری کرد. مقایسه‌ای نسبی بین قیمت گران‌ترین و ارزان‌ترین خانه‌ها در شهر تهران صورت گرفته که در جدول زیر […]

در حالی که یک واحد مسکونی ۳۴۶ متری نوساز در محله ولنجک تهران ۵ میلیارد و ۹۵۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، در محله مختاری با ۸۰ میلیون تومان می‌توان یک آپارتمان ۵۰ متری ۸ سال ساخت خریداری کرد.

مقایسه‌ای نسبی بین قیمت گران‌ترین و ارزان‌ترین خانه‌ها در شهر تهران صورت گرفته که در جدول زیر آمده است.

محله متراژ عمر بنا قیمت (تومان)
ولنجک – ساسان ۳۴۶ ۱ ۵ میلیارد و ۹۵۱ میلیون
مختاری – تختی ۵۰ ۸ ۸۰ میلیون
ولنجک – فرخ ۲۸۰ ۱ ۴ میلیارد و ۶۲۰ میلیون
پیروزی – شیوا ۴۵ ۱۲ ۱۰۰ میلیون
فرمانیه – دزاشیب ۳۶۰ نوساز ۵ میلیارد و ۷۶۰ میلیون
شوش ۵۸ ۱۰ ۹۲ میلیون و ۸۰۰ هزار
محمودیه ۱۵۱ ۴ ۲ میلیارد و ۴۴۶ میلیون
مسعودیه ۴۲ ۹ ۹۲ میلیون
تجریش – الهیه ۳۳۷ ۱۵ ۳ میلیارد و ۶۷۳ میلیون
مشیریه ۴۱ ۱۲ ۹۰ میلیون و ۲۰۰ هزار
اقدسیه ۳۱۰ ۱۶ ۳ میلیارد و ۹۶۸ میلیون
آذری ۴۱ ۳ ۸۸ میلیون و ۶۰۰ هزار
زعفرانیه ۱۸۰ ۱ ۲ میلیارد و ۳۷۶ میلیون
مولوی ۴۵ ۱۲ ۸۵ میلیون

البته در این بررسی خانه های استثنایی و فوق‌لوکس مورد بررسی قرار نگرفته‌اند و سعی شده استانداردهای این آپارتمان‌ها در حد عرف باشد.

بنابراین گزارش، در حالی که معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از وجود ۲۴۰ هزار واحد مسکونی خالی در شهر تهران خبر می‌دهد، یک کارشناس مسکن معتقد است عمده خانه‌های خالی مربوط به واحدهای مسکونی لوکس شمال شهر است.

محمد عدالت‌خواه اظهار کرد: در قسمت لوکس‌سازی خانه بیش از نیاز بازار ساخته شده است. این خانه‌ها که عمدتا برای سودآوری ساخته شده‌اند بیش از تقاضا هستند و مشتری برای آنها وجود ندارد.

با این حال یک مشاور املاک به ایسنا گفت: با این‌که طی دو سه سال اخیر به دلیل رکود مسکن، خرید و فروش خانه‌های لوکس بسیار کم شده، اما هنوز کسانی هستند که این خانه‌ها را خریداری می‌کنند. برخی خانه‌های لوکس، نوساز هستند و این نشان می‌دهد هنوز مشتری برای این خانه‌ها وجود دارد و اگر این‌طور نبود سازندگان طی دو سه سال اخیر اقدام به ساخت این خانه‌ها نمی‌کردند.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه