کد خبر : 525561

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۰ زمان : ۰:۰۱

جان کری: اگر ایران توافق را نقض کند همه گزینه ها روی میز است

جان کری در گفتگویی با شبکه تلویزیونی سی ان ان پیش از نشست کشورهای منطقه قطب ، ادعای جمهوریخواهان را در کنگره مبنی بر اینکه ایرانی ها اجازه دارند از برنامه هسته ای خود بازرسی کنند بی پایه و اساس خواند.  جان کری به خبرنگار سی ان ان گفت: « از اینکه فرآیندی خواهیم داشت […]

جان کری در گفتگویی با شبکه تلویزیونی سی ان ان پیش از نشست کشورهای منطقه قطب ، ادعای جمهوریخواهان را در کنگره مبنی بر اینکه ایرانی ها اجازه دارند از برنامه هسته ای خود بازرسی کنند بی پایه و اساس خواند. 
جان کری به خبرنگار سی ان ان گفت: « از اینکه فرآیندی خواهیم داشت که بر اساس آن می توانیم پاسخ های لازم را بدست آوریم راضی هستیم. اگر آنها (ایرانی ها) آنگونه که ما انتظار داریم دسترسی مناسبی فراهم نکنند آنگاه توافق را نقض کرده اند و در معرض همه گزینه هایی قرار خواهند داشت که آمریکا در اختیار دارد.» 
وزیر امور خارجه آمریکا قرار است روز چهارشنبه در سخنان مهمی در فیلادلفیا به تبیین توافق هسته ای با ایران بپردازد. 
وزیر خارجه آمریکا در این مصاحبه ادعای جمهوریخواهان در کنگره مبنی بر اینکه ایرانی ها اجازه دارند از برنامه هسته ای خود بازرسی کنند را بی پایه و اساس خواند. 
سی ان ان گزارش داد: جان کری در سخنرانی روز چهارشنبه خود در مرکز قانون اساسی در فیلادلفیا هم از مفاد توافق هسته ای با ایران دفاع می کند و هم پاسخ منتقدان را خواهد داد.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما
ارسال دیدگاه