کد خبر : 524551

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ زمان : ۴:۰۰

ثروتمندترین مردان تاریخ بشریت

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، ثروت «مانسا موسی» حاکم مالی که در دوره قرون وسطی، بزرگترین تولید کننده طلای جهان بود را به سختی می توان برآورد کرد. او در پله نخست این فهرست قرار دارد اوکتاویان اوگستوس موسس امپراتوری روم در مرتبه دوم قرار دارد. دانشمندان علوم اقتصادی ثروت این امپراتور را […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، ثروت «مانسا موسی» حاکم مالی که در دوره قرون وسطی، بزرگترین تولید کننده طلای جهان بود را به سختی می توان برآورد کرد. او در پله نخست این فهرست قرار دارد
اوکتاویان اوگستوس موسس امپراتوری روم در مرتبه دوم قرار دارد. دانشمندان علوم اقتصادی ثروت این امپراتور را حدود ۴٫۶ ترلیون دلار آمریکا با ارزش کنونی برآورد کرده اند.
در مرتبه سوم، چِن تسونگ امپراتور چین قرار دارد؛ رهبر بزرگترین قدرت اقتصادی جهان که در قرن یازدهم، ۳۰درصد از کل تولید ناخالص جهان را به خود اختصاص داده بود.
اما در مرتبه چهارم، اکبر شاه اول، امپراتور مغولی هندوستان قرار دارد. امپراتوری او در قرن شانزدهم یک چهارم تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص می داد.
جوزف استالین رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی، که بزرگترین اقتصاد جهان را رهبری می کرد، در مرتبه پنجم این فهرست قرار دارد. «تایم» نوشته که ثروت اتحاد جماهیر شوروی، ملک خاص او نبود اما او می توانست به طور شخصی در ثروت هنگفت این کشور دخل و تصرف کند.
جان پی مورگان صاحب شرکت US Steel با ثروتی بالغ بر ۳۷۲ میلیارد دلار به نرخ کنونی، در مرتبه ششم این جدول قرار گرفته است.
اما در پله هفتم، جان راکفلر بنیانگذار شرکت آمریکایی «استاندارد اویل» ایستاده است. ثروت او به نرخ کنونی دلار، ۳۴۱ میلیارد دلار برآورد می شود.
آلان اوبران شوالیه اقلیم برایتون در بریتانیا، مرتبه هشتم این جدول را به خود اختصاص داده است. ثروت او هنگام مرگش در سال ۱۰۹۳ حدود ۷درصد تولید ناخالص ملی بریتانیا یا معادل ۱۹۴ میلیارد دلار به نرخ کنونی، برآورد می شد.
بیل گیتس، بنیانگذار و مالک شرکت مایکروسافت که ثروتمندترین مرد جهان در عصر حاضر است، با ثروتی بالغ بر ۷۸٫۹ میلیارد دلار، روی پله نهم این فهرست ایستاده است.

منبع : پایگاه خبری تحلیلی پارسینه
ارسال دیدگاه