کد خبر : 3129

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۲ زمان : ۱۱:۲۶

تیم ملی ایران چقدر قیمت دارد؟

به گزارش مشرق، بر اساس برآورد سایت معتبر ترانسفرمارکت ارزش کل بازیکنان تیم ملی ایران حدود ۱۹ میلیون پوند تخمین زده شده است که با توجه به نرخ پوند، این مبلغ حدود ۱۰۸ میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان برآورد می‌شود. اشکان دژآگه با ارزش بازاری معادل ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار پوند (حدود ۱۴ و […]

به گزارش مشرق، بر اساس برآورد سایت معتبر ترانسفرمارکت ارزش کل بازیکنان تیم ملی ایران حدود ۱۹ میلیون پوند تخمین زده شده است که با توجه به نرخ پوند، این مبلغ حدود ۱۰۸ میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان برآورد می‌شود.

اشکان دژآگه با ارزش بازاری معادل ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار پوند (حدود ۱۴ و نیم میلیارد تومان) گران‌قیمت‌ترین بازیکن حاضر در تیم ملی ایران است. آندرانیک تیموریان، جلال حسینی، علیرضا جهانبخش، مسعود شجاعی، احسان حاج‌صفی و خسرو حیدری بازیکنانی هستند که بالای یک میلیون پوند ارزش گذاری شده‌اند.

محسن فروزان با ارزشی معادل ۲۲۰ هزار پوند (یک میلیارد و دویست میلیون تومان) ارزان‌قیمت‌ترین بازیکن ایران در بازار فوتبال است. رامین رضاییان، مرتضی پورعلی گنجی، سروش رفیعی و علیرضا حقیقی نیز دیگر بازیکنان ارزان‌قیمت تیم ملی هستند.

البته این ارزش گذاری به‌معنای این نیست که دستمزد بازیکنان باید معادل این عدد باشد، بلکه بدین معناست که در بازار نقل و انتقالات برای انتقال بازیکنان باید چنین مبلغی به باشگاه فعلی آنها پرداخت شود تا رضایتنامه آنها صادر شود، ضمن آنکه ارزش گذاری بازیکنان با توجه به عملکرد آنها روز به روز دچار تغییر می‌شود.

ارسال دیدگاه