کد خبر : 437962

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ زمان : ۷:۰۰

تیم مذاکره‌کننده آمریکا را از وین خارج خواهیم کرد

جاش ارنست سخن‌گوی کاخ سفید روزهای قبل موضع‌های دولت آمریکا در برابر مسائل مختلف از جمله مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۵ به علاوه ۱ ارائه داد. ارنست توضیحاتی درباره مفاد توافق‌نامه گفت. از جمله مهم‌ترین گفته‌های ایشان این بود که: رئیس‌جمهور آمریکا هر توافقی که نسبت به چارچوب مشخص شده در لوزان ناقص […]

جاش ارنست سخن‌گوی کاخ سفید روزهای قبل موضع‌های دولت آمریکا در برابر مسائل مختلف از جمله مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه ۵ به علاوه ۱ ارائه داد. ارنست توضیحاتی درباره مفاد توافق‌نامه گفت. از جمله مهم‌ترین گفته‌های ایشان این بود که: رئیس‌جمهور آمریکا هر توافقی که نسبت به چارچوب مشخص شده در لوزان ناقص باشد را امضا نخواهد کرد.

جاش ارنست به سخنان جان کری اشاره کرد و گفت: هیچ گاه این مقدار به توافق نزدیک نبودیم.

سخن‌گوی کاخ سفید همچنین افزود: البته مذاکره‌کنندگان همچنان اختلاف‌های بسیار مهمی با ایرانی‌ها دارند و این فقط موضع آمریکا نیست، بلکه دیگر کشورهای عضو ۵ به علاوه ۱ هم همین اعتقاد را دارند.

ایشان تمدید مذاکرات هسته‌ای را بسیار مفید خواند و معتقد است که ادامه این برنامه‌ها برای کشورهای مذاکره‌کننده مفید خواهد بود.

جاش ارنست درباره مذاکرات و تیم‌های مذاکره‌کننده هم سخن گفت. ایشان با لحنی تند و تهدیدآمیز گفت: رئیس‌جمهور آمادگی دارد اگر هدف‌های آمریکا تأمین نشود، تیم مذاکره‌کننده آمریکا را از وین خارج کند.

ارسال دیدگاه