کد خبر : 523832

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ زمان : ۱۹:۰۰

توهین به حضرت عباس(ع) توسط شاعر انقلابی

شهدای ایران : احمد شاملو در جنگ جهانی دوم جاسوس نازی ها و حامی رسمی حزب نازی در ایران بود.وی پس از آن به کمونیسم روسی روی آورد. پایان دهه ۱۳۲۰ عضو «حزب توده» شد و مزدش هم استخدام در سفارت مجارستان با عنوان «مشاور فرهنگی» بود. آبان ۱۳۵۸ او برای حمایت رسمی از کاندیداهای ۲ […]

شهدای ایران : احمد شاملو در جنگ جهانی دوم جاسوس نازی ها و حامی رسمی حزب نازی در ایران بود.وی پس از آن به کمونیسم روسی روی آورد. پایان دهه ۱۳۲۰ عضو «حزب توده» شد و مزدش هم استخدام در سفارت مجارستان با عنوان «مشاور فرهنگی» بود. آبان ۱۳۵۸ او برای حمایت رسمی از کاندیداهای ۲ سازمان تروریستی «چریک‌های فدایی خلق» و «مجاهدین خلق» (منافقین) بیانیه نوشت .شاملو تمام عمرش را صرف جاسوسی پادویی برای جریان‌های فاشیستی و کمونیستی کرد. وی در اواخر عمر به گرایشات سلطنت طلبانه روی آورد و شاعر آوارگان دربار پهلوی شد. تمام این سوابق سبب شده است ، تا شاملو به عنوان شوالیه‌ی فرهنگی روزنامه‌های زنجیره‌ای حامی کودتای سال ۸۸ قد علم کرده و هر چند روز یکبار به درج اخبار و یادداشت برای شاعری بپردازند که خطاب به ملت ایران می گوید:« مردمی که از ایشان متنفرم»!!!
این بار “محمد خرسندی” در روزنامه‌ی قانون زاویه‌ی دیگری از زندگی این شاعر حزب باد را در برابر دیدگان مخاطب پررنگ می کند و می‌کوشد شکست‌های پی در پی شاملو در تشکیل خانواده را توجیه کرده و بنویسد:«احمد شاملو درباره خودش می‌گوید: «آثار من خود، بیوگرافی کامل است. من به این حقیقت معتقدم که شعر، برداشت‌هایی از زندگی نیست، بلکه یک سره خود زندگی است.»
همیشه این پرسش در ذهن من بود که چرا احمد شاملو سه بار ازدواج کرده است. چرا چهار فرزند خود را از زن اولش رها می‌کند؟ آیا شاملو شهوت‌پرستی بوده که مدام زن عوض می‌کرده است؟ اما اشعارش این را نمی‌گوید، نمی‌توان از لابه‌لای اشعارش به دنبال هرزگی گشت یا حتی سر نخی از آن به دست آورد.
چگونه است که شاملو در اشعارش بیش از اندازه انسان را ارج می‌نهد…شاملو شاعری دردآشنا با ذهنی جست‌وجوگر و ناآرام، روحیه‌ای نقادانه و انقلابی!! با اشعاری سرشار از احساس و اندیشه به گونه‌ای که از پیروی بی‌چون و چرایی فرهنگ و ادبی جامعه خود سرباز زده است.»
گفتنی است احمد شاملو از جمله نویسندگان هرزه‌ای بود که در تمسخر حضرت ابالفضل العباس (ارواحنافداه) شعر گفته بود! با این وصف مشخص نیست مدعی‌العموم دستگاه قضایی با چه توجیهی همچنان در مقابل تجلیلهای این جریان کثیف و کودتاگر از هرزه‌نگارانی چون شاملو سکوت اختیار کرده است؟!

ارسال دیدگاه