کد خبر : 28691

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۰۹ زمان : ۷:۱۴

توقیف کشتی آمریکایی از سوی ایران

یک فروند کشتی تجاری آمریکا که با پرچم جزایر مارشال در خلیج فارس درحال تردد بود توسط یگان های دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف و به سمت بندرعباس هدایت شد. یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار دفاعی ایرنا اعلام کرد، این کشتی تجاری که متعلق به شرکت «maersk» (مرسک) بوده است، […]

یک فروند کشتی تجاری آمریکا که با پرچم جزایر مارشال در خلیج فارس درحال تردد بود توسط یگان های دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف و به سمت بندرعباس هدایت شد.

یک منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار دفاعی ایرنا اعلام کرد، این کشتی تجاری که متعلق به شرکت «maersk» (مرسک) بوده است، با اداره بنادر ایران اختلاف دارد.

وی افزود: اداره بنادر ایران درخصوص این موضوع به دادگاه مراجعه می کند و دادگاه حکم توقیف کشتی را می دهد؛ سپاه پاسداران نیز به درخواست اداره بنادر، کار توقیف این کشتی را انجام می دهد.

81588875 6418725 توقیف کشتی آمریکایی از سوی ایران

این منبع آگاه همچنین افزود: ۳۴ سرنشین این کشتی اکثرا اروپایی هستند و احتمال اینکه برخی از این افراد آمریکایی باشند نیز وجود دارد.

وی تاکید کرد که این موضوع هیچ ارتباطی به مباحث سیاسی و نظامی ندارد بلکه یک بحث حقوقی است.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) عصر امروز (سه شنبه) پس از توقیف این کشتی توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که یک ناوشکن و یک هواپیمای جنگی خود را برای بررسی موضوع به محدوده مورد نظر فرستاده است.

براساس گزارش اسکای نیوز، پنتاگون در واکنش به این مساله مدعی شده بود که ایران بدون دلیل اقدام به توقیف این کشتی آمریکایی متعلق به شرکت «مرسک» کرده است.

ارسال دیدگاه