کد خبر : 2902

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۶ زمان : ۱۳:۳۶

توصیه به دانش‌آموزان برای امتحانات نهایی

به گزارش آناج، عبدالرسول عمادی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آغاز امتحانات نهایی دانش‌آموزان از روز شنبه ۶ دی اظهار داشت:‌ امتحانات نهایی دانش‌آموزان تا ۲۴ دی ماه ادامه داشته و ساعت شروع امتحان نیز راس ساعت ۱۰ صبح است. وی در رابطه با طراحی سوالات امتحانات نهایی افزود:‌ سوالات امتحانی صرفا از […]

به گزارش آناج، عبدالرسول عمادی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به آغاز امتحانات نهایی دانش‌آموزان از روز شنبه ۶ دی اظهار داشت:‌ امتحانات نهایی دانش‌آموزان تا ۲۴ دی ماه ادامه داشته و ساعت شروع امتحان نیز راس ساعت ۱۰ صبح است.

وی در رابطه با طراحی سوالات امتحانات نهایی افزود:‌ سوالات امتحانی صرفا از کتب درسی و به صورت مفهومی طراحی می‌شود و به هیچ عنوان نمی‌توان مدعی شد که در دوره‌های مختلف طراحی سوالات متفاوت است به عنوان مثال در برخی موارد مطرح می‌شود که سوالات امتحانات خرداد یا شهریور آسان تر از امتحانات دی ماه است در حالیکه چنین نیست.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: نتایج امتحانات یک هفته پس از اتمام امتحانات نهایی و در اوایل بهمن اعلام خواهد شد.

عمادی درخصوص دشواری سوالات عنوان کرد:‌ ضریب سختی سوالات امتحانات نهایی متناسب با دانش‌آموزان کل کشور اعمال می‌شود یعنی توان علمی کشور را مدنظر داریم. البته یکی از دلایلی که باعث می‌شود دانش‌آموزان تصور کنند سوالات امتحانات نهایی دشوار است این است که به محتوای کتاب توجه نمی‌کنند بنابراین توصیه ما به آنها این است که کتاب درسی را به طور کامل و دقیق مطالعه کنند.

وی یادآور شد:‌برای هر درس با توجه به بررسی‌ کارشناسی فرصت لازم برای مطالعه دانش‌آموزان در برنامه‌ امتحانات نهایی در نظر گرفته شده است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش درخصوص تاثیر نمرات امتحانات نهایی در کنکور سال ۹۴ گفت: حذف کنکور به طور کامل اتفاق نخواهد افتاد اما طی مدت ۵ سال باید امتحانات سه سال آخر دوره‌ متوسطه نهایی شود و نتایج به سازمان سنجش ارائه شود بنابراین درصد تاثیر سوابق تحصیلی باید هر سال بیشتر شود اما برای کنکور ۹۴ سهم سوابق تحصیلی ۲۵ درصد است.

ارسال دیدگاه