کد خبر : 525921

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ زمان : ۱۸:۰۹

توصیه باهنر به موسوی برای اینکه تبدیل به «نهضت آزادی»نشود / احمدی نژاد می خواهد چشمم را درآورد

نایب رئیس مجلس گفت: معتقد بودم ۱۳میلیونی که به مهندس موسوی رای دادند٬ هیچکدام خطاکار نیستند هرچند بعضی افراد به دنبال آن بودند که طرفداران موسوی را یکی یکی شناسایی و محکوم کنند. البته حداقل ده میلیون نفر از آنها در راهپیمایی ۹دی علیه مهندس موسوی شرکت کردند. این که بگوییم افرادی که به مهندس […]

نایب رئیس مجلس گفت: معتقد بودم ۱۳میلیونی که به مهندس موسوی رای دادند٬ هیچکدام خطاکار نیستند هرچند بعضی افراد به دنبال آن بودند که طرفداران موسوی را یکی یکی شناسایی و محکوم کنند. البته حداقل ده میلیون نفر از آنها در راهپیمایی ۹دی علیه مهندس موسوی شرکت کردند. این که بگوییم افرادی که به مهندس موسوی رای دادند ظلم کردند، حرف درستی نیست.

اهم اظهارات وی در گفت و گو با ایلنا از این قرار است:

** سال ۸۸ ٬ پنج روز بعد از انتخابات پیش موسوی رفتم حرف‌هایی که به او زدم در حد دو یا سه جمله بود. در گذشته هم مخالف دولت موسوی بودم به او گفتم مهندس ۲۰ سال است در سیاست نبودی. یک سال است که آمدی و ۱۳ میلیون به شما رای دادند. این ۱۳ میلیون خیلی باید غنیمت باشد. به او گفتم با این ۱۳ میلیون کار کن قطعا در دوره آینده رئیس‌جمهور خواهی بود. بعد گفتم هر دولتی نیاز به اپوزیسیون دارد. شما هم اپوزیسیون این دولت شوید اما نظام اپوزیسیون نمی‌خواهد. اساسا هیچ نظامی اپوزیسیون خود را تحمل نمی‌کند به او گفتم اگر اپوزیسیون نظام باشی خیلی خوش‌شانس باشی٬ نهضت آزادی می‌شوی. موسوی عصبانی بود می‌گفت ستادهای او را گرفتند و تعطیل کردند. به او گفتم اگر اپوزیسیون نظام شوی٬ خودت را هم می‌گیرند اما اگر اپوزیسیون دولت بشوی قطعا من در حزب شما نمی‌آیم و رقیب من خواهید بود. اما من از تریبون‌های مختلف حتی در صدا و سیما دفاع خواهم کرد.

**آن زمان که بنده از آقای احمدی‌نژاد حمایت می‌کردم٬ مربوط به شهرداری بود.وزارت اطلاعات دولت اصلاحات به ایشان ایراد گرفته بود. من خدمت آقای یونسی رفتم و مشکل را جویا شدم. آقای یونسی به معاملات نفتی صورت گرفته در ارومیه اشاره کرد که من گفتم کدام استاندار مرزی این کار را نکرده است؟ اینها همه از دولت مجوز داشتند. اما احمدی‌نژاد چیزی به حساب خود نریخته است. شاید در این سال‌ها خیلی افراد احمدی‌نژاد را دوشیده باشند٬ اما ایشان چیزی برای خود برنداشته است و زندگی مرفهی ندارد. در آن زمان شهردار تهران آقای ملک‌مدنی بود که فوق‌دیپلم نساجی داشت و در مصاحبه‌ای گفته بود هفده میلیارد تومان ثروت دارم. گفتم اگر قرار باشد ملک‌مدنی از فیلتر اطلاعات عبور کند٬ اما احمدی‌نژاد عبور نکند٬ نشان می‌دهد فیلتر وزارت اطلاعات شما مشکل دارد که یونسی جواب داد در زمان تایید ملک مدنی‌ من در وزارت نبودم. در آن زمان احمدی‌نژاد دکترای عمران داشت اما بعد ایشان به جایی رسید که حاضر بود چشمان من را دربیاورد.

** در انتخابات ریاست جمهوری ۸۴ از احمدی‌نژاد حمایت نکردم. اولین اختلافم با او در اولین بودجه نویسی احمدی‌نژاد در سال ۸۵ بود.

** هیچکدام از سه رئیس جمهور اخیر ایران قابل پیش‌بینی نبودند. وقتی آقای خاتمی بر سرکار آمد٬ به دیدار ایشان رفتم و پرسیدم کابینه شما کیست که ایشان خندید و گفت مگر من فکر می‌کردم رئیس جمهور شوم؟ آقای احمدی‌نژاد البته خواب دیده بود و خودش پیش‌بینی می‌کرد. آقای روحانی هم تا ده روز قبل از انتخابات هیچ امیدی به موفقیت نداشت و البته این اشکال ساختاری کشور است که ناشی از نبود احزاب است.

** در بحث انتخابات ما شورای فقها نداریم و آن را نمی‌پذیریم. ما جامعتین را داریم. البته برخی از دوستان ما می‌گویند سه آیت‌الله باشند؛ آیت‌الله موحدی‌کرمانی، آیت‌الله  یزدی و آیت‌الله مصباح‌یزدی.

**فشاری از جانب من برای اینکه اسامی ۱۷۰ نماینده‌ای که از رحیمی پول گرفتند منتشر نشود٬ وجود ندارد. برخی افراد که نام آن‌ها در تعدادی از سایت‌ها آمد الان به قوه قضاییه شکایت کردند که نه پولی گرفته‌اند و نه پولی دادند و نام آن‌ها بی‌جهت در رسانه‌ها ذکر شده است. قوه قضاییه هم در حال رسیدگی به این شکایت است.

**در انتخابات مجلس نهم حداقل ۱۰ نفر از اصولگرایان ما  از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند. من رفتم با آنها بحث هم کردم و بالاخره هم نفهمیدم چرا صلاحیت آنها را رد کردند. یکی از نماینده‌های اصولگرا و از نیروهای مبارز قبل از انقلاب که در لبنان جنگیده ، سید حسن نصرالله نیز او را می‌شناسد دوره گذشته صلاحیتش رد شد. ما هم نفهمیدیم چرا. البته آنها یک چیزهایی می‌گفتند اما حرف‌هایشان اصلا برای ما قابل قبول نبود یا یکی که چهار دوره نماینده بود که دوره پیش رد صلاحیت شد همه این‌ها جزو کسانی بودند که در اصولگرا بودن آنها شکی وجود نداشت.

** با توجه به هنجارشکنی‌هایی که در مجلس ششم شد، من به عنوان یک فرد معتدل ، مجلس دهمی که یک ذره بوی مجلس ششم بدهد٬ را برنمی‌تابم و همه توان خود را به کار می‌گیرم که مجلس ششم تکرار نشود. من نیم‌دوره در مجلس پنجم با دولت اصلاحات  سر و کار داشتم و نیم دوره هم در مجلس هفتم. رقابت من با آقای خاتمی را همه دنیا می‌دانند. در ماه‌های آخر دولت اصلاحات در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام چند پیشنهاد من دادم و تعدادی پیشنهاد هم از سوی خاتمی ارائه شد. ایشان گفت باهنر ما خیلی خوب می‌توانیم با هم کار کنیم٬ من گفتم بله ولی دیگر خیلی دیر شده است.

منبع : خبر آنلاین
ارسال دیدگاه