کد خبر : 532183

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ زمان : ۸:۰۰

تنبلی روده شایع‌ترین علل یبوست در کودکان

فرید ایمان‌زاده، متخصص کودکان و فوق تخصص کودکان در حاشیه دهمین کنگره اورژانس و بیماری‌های طب کودکان گفت: در پنلی که ارائه شد، به تعریف یبوست، علل و راه‌های درمان آن پرداختیم، ۵ درصد از مراجعین به پزشکان کودکان و ۱۵ درصد مراجعین به متخصصین گوارش را بیماران مبتلا به یبوست تشکیل می‌دهند.  یبوست شایع‌ترین […]

دل درد و یبوست تنبلی روده شایع‌ترین علل یبوست در کودکان

فرید ایمان‌زاده، متخصص کودکان و فوق تخصص کودکان در حاشیه دهمین کنگره اورژانس و بیماری‌های طب کودکان گفت: در پنلی که ارائه شد، به تعریف یبوست، علل و راه‌های درمان آن پرداختیم، ۵ درصد از مراجعین به پزشکان کودکان و ۱۵ درصد مراجعین به متخصصین گوارش را بیماران مبتلا به یبوست تشکیل می‌دهند. 

یبوست شایع‌ترین بیماری گوارشی در کودکان است که ۹۵ درصد علل آن تنبلی روده می‌باشد که مشکل چندان جدی نیست و تنها ۵ درصد علل به بیماری خاص بر می‌گردد. 

وی در خصوص ابتلا به یبوست در اثر مسمومیت با سرب گفت: سردرد، بی‌حالی و یبوست می‌توانند از عوارض مسمومیت با سرب باشند که بایدحتما پیگیری و درمان شوند، مخصوصا در کودکان، در مراکز درمانی روش‌های خاصی برای تشخیص مسمومیت وجود دارد که اگر سطح سرب موجود در سرم از مقدار خاصی تجاوز کند، مسمومیت تائید می‌شود. 

ایمان‌زاده در پایان گفت: از مردم درخواست می‌کنیم که از مصرف داروهای بی‌مورد و خوددرمانی بطور جدی پرهیز کنند. هر بیماری و نشانه‌ای را جدی بگیرند و درمان آن را پیگیر شوند.

ارسال دیدگاه