کد خبر : 529685

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ زمان : ۰:۰۱

تقدیر از روحانی در آیسسکو

در جلسه اختتامیه نهمین اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی(OIC) که در مسقط برگزار شد، هیات جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد تا در اعلامیه پایانی این اجلاس بر ابتکار رییس جمهوری اسلامی ایران در طرح قطعنامه نفی خشونت که در سازمان ملل تصویب شده است، تاکید شود. این درخواست مورد توجه و تصویب […]

در جلسه اختتامیه نهمین اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی(OIC) که در مسقط برگزار شد، هیات جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد تا در اعلامیه پایانی این اجلاس بر ابتکار رییس جمهوری اسلامی ایران در طرح قطعنامه نفی خشونت که در سازمان ملل تصویب شده است، تاکید شود. این درخواست مورد توجه و تصویب قرار گرفت.
در بند ۱۵ این اعلامیه تصریح شده است، از دکتر حسن روحانی رییس محترم جمهوری اسلامی ایران به علت پیشنهاد طرح قطعنامه نفی خشونت تقدیر می‌شود.
نهمین اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی از روز دوشنبه – ۱۱ آبان ماه – کار خود را در مسقط آغاز کرد و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این اجلاس شرکت کرد.
آیسسکو (Islamic Educational Scientific and Cultural Organization) یک سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی است که در مه ۱۹۷۹ تأسیس شد. مقر آن در مراکش است. ۵۷ کشور اسلامی از جمله ایران عضو این سازمان هستند.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه