کد خبر : 1415

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷ زمان : ۴:۱۸

تغییرات گسترده در متن کتاب های درسی

مدیر کل دفتر تالیف کتاب های ابتدایی و متوسطه نظری از اعمال تغییرات گسترده در متن کتاب های درسی سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: وزارت آموزش و پرورش با تغییر و تحولات گسترده در کتاب های درسی، سال تحصیلی جدید را با دست پر شروع کرد.   محمود امانی تهرانی اظهار داشت: در […]

مدیر کل دفتر تالیف کتاب های ابتدایی و متوسطه نظری از اعمال تغییرات گسترده در متن کتاب های درسی سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: وزارت آموزش و پرورش با تغییر و تحولات گسترده در کتاب های درسی، سال تحصیلی جدید را با دست پر شروع کرد.
کتاب های درسی 300x191 تغییرات گسترده در متن کتاب های درسی

تغییرات گسترده در متن کتاب های درسی

 
محمود امانی تهرانی اظهار داشت: در ادامه اجرای برنامه های تغییر نظام آموزشی امسال کتاب های درسی دو پایه چهارم و هشتم با تغییر روبرو شد.

وی تصریح کرد: در پایه چهارم بیشترین تغییرات را در کتاب ریاضی و اجتماعی و سپس در کتاب های فارسی و زبان آموزی داشته ایم و در دو کتاب دینی و علوم تجربی نیز به صورت آزمایشی تحولاتی صورت گرفته است.

امانی تهرانی با بیان اینکه در پایه هشتم همه کتاب ها جدیدالتالیف هستند، اضافه کرد: در این پایه کتاب های دینی و قرآن بازنویسی شده و کتاب های عربی، علوم تجربی، ریاضی، مطالعات اجتماعی، زبان انگلیسی، تفکر و سبک زندگی و کار و فناوری جدیدالتالیف است.

مدیر کل دفتر تالیف کتاب های ابتدایی و متوسطه نظری توضیح داد: در مجموع ۱۱ کتاب جدید در پایه هشتم داریم و کمترین میزان تغییر در کتاب قرآن و دینی و بیشترین تغییر در کتاب های عربی، مطالعات اجتماعی، ریاضی و زبان انگلیسی صورت گرفته است.

امانی تهرانی ادامه داد: به منظور آشنایی معلمان با کتاب های جدیدالتالیف و روش های تدریس، دوره های ضمن خدمت را با حضور مولفان کتاب ها برای آنان برگزار کردیم و تمامی کتاب های جدیدالتالیف همراه با فیلم ویدیویی راهنمای تدریس ارایه شده است.

وی با اشاره به اینکه فیلم های ویدیویی دروس در پایگاه اینترنتی رشد به نشانی www.roshd.ir برای استفاده معلمان و دانش آموزان بارگذاری شده است، اظهار داشت: ضبط این فیلم ها به صورت پرسش و پاسخ است تا به راحتی قابلیت جستجو برای مخاطبان را داشته باشد.

مدیر کل دفتر تالیف کتاب های ابتدایی و متوسطه نظری یادآورشد: همچنین فیلم برخی از دروس در یک نرم افزار جامع تر ارایه شده که در آن کتاب راهنمای معلم و سایر دروس مناسب برای معلمان گنجانده شده است.

امانی تهرانی با اشاره به اینکه امسال کتاب های آموزشی را ساماندهی کرده ایم، افزود: در این راستا کتاب های کمک آموزشی که صلاحیت آنها مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته به شیوه های مختلف برای دسترسی آسان به معلمان و دانش آموزان معرفی شده است.

وی یادآورشد: در این ارتباط دو جلد کتابنامه رشد ویژه پایه چهارم و هشتم را حاوی عنوان کتاب های آموزشی تایید شده به چاپ رسانده ایم و همچنین در پایان کتاب های درسی نیز نام این کتاب ها آورده شده است.

مدیر کل دفتر تالیف کتاب های ابتدایی و متوسطه نظری افزود: همچنین انتشارات مدرسه نیز امسال مسوولیت توزیع کتاب های کمک آموزشی ناشران مختلف را به عهده گرفته از این رو دانش آموزان و معلمان می توانند با استفاده از شماره تلفن درج شده در انتهای کتاب درسی خود، نسبت به تهیه این کتاب ها اقدام کنند.

امانی تهرانی با بیان اینکه امسال برای اولین بار ۹۰ عنوان از کتاب های درسی را همراه با سی دی و فیلم های آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار دادیم، گفت: در تمامی مقاطع ابتدایی، هفتم و هشتم و برخی پایه ها و کتاب های درسی متوسطه دوم سی دی به همراه کتاب ارایه شده است.

وی با بیان اینکه امسال برای معلمان دو جلد ویژه نامه رشد در پایه های چهارم و هشتم تولید کرده ایم، تصریح کرد: در ویژه نامه پایه هشتم به طور خاص یک الگوی شش قسمتی با شش محور مفید بودن آموزش و مرتبط کردن با زندگی آموزش، اهمیت کار گروهی و یادگیری اجتماعی، یادگیری فعالیت ها، تولید مفهوم به وسیله دانش آموز و ساختار گرایی مفهومی، تاکید بر فعالیت های عملی و فکری، استفاده از تکنیک های ارزشیابی مستمر و استفاده از روش های جدید برای ارزشیابی پایانی ارایه کرده ایم تا معلمان به این باور برسند که این محورها برای همه دروس و پایه ها قابلیت اجرا دارد.

.

منبع : ایرنا > irna.ir

ارسال دیدگاه