کد خبر : 531174

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ زمان : ۱۸:۰۰

تعداد زائران امام حسین (ع)

وزیر حمل و نقل عراق با اعلام اینکه تعداد زائران امام حسین (ع) از ۲۶ میلیون نفر فراتر رفت، پیش بینی کرد تعداد آنان تا فردا بیشتر شود. «باقر الزبیدی» وزیر حمل و نقل عراق با اعلام اینکه تعداد زائران امام حسین (ع) از ۲۶ میلیون نفر فراتر رفت، پیش بینی کرد تعداد آنان فردا […]

وزیر حمل و نقل عراق با اعلام اینکه تعداد زائران امام حسین (ع) از ۲۶ میلیون نفر فراتر رفت، پیش بینی کرد تعداد آنان تا فردا بیشتر شود.

«باقر الزبیدی» وزیر حمل و نقل عراق با اعلام اینکه تعداد زائران امام حسین (ع) از ۲۶ میلیون نفر فراتر رفت، پیش بینی کرد تعداد آنان فردا بیشتر شود.

وی تاکید کرد تعداد زائران امام حسین(ع) تا کنون از مرز ۲۶ میلیون نفر فراتر رفته است و پیش بینی می شود تعداد آنان تا فردا به ۲۷ میلیون نفر برسد.

این در حالی است که بخش آمار و پیگیری وزارت حمل و نقل عراق روز گذشته اعلام کرد تعداد زائران اربعین امام حسین (ع) که وارد شهر مقدس کربلا شده اند چند برابر تعداد کسانی است که این شهر را ترک کرده‌اند.

بنابر اعلام این منبع، زنان ۶۰ درصد کل زائران را تشکیل می دهند.

میلیون ها زائر از عراق و سایر کشورها هر ساله در روز بیستم صفر به منظور عزاداری مراسم اربعین امام حسین (ع)  عازم کربلا می شوند.

در همین ارتباط خالد العبیدی وزیر دفاع عراق اعلام کرد که هواپیماهای نیروی هوایی ارتش به طور ۲۴ ساعته بر فراز کربلا در پرواز هستند.

منبع : خبرگزاری تسنیم
ارسال دیدگاه