کد خبر : 528081

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰ زمان : ۸:۰۵

تصاویر رژه نظامی کره شمالی

کره شمالی روز شنبه طی جشنی یکی از بزرگترین مراسم‌های خود در بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس حزب حاکم کمونیست را مقابل کیم جونگ اون، رهبر این کشور به نمایش گذاشت. این مراسم بیشتر به عنوان راهی برای جلب توجه جهانی به این کشور آسیایی ارزیابی شد. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیمه شب جمعه با ادای […]

کره شمالی روز شنبه طی جشنی یکی از بزرگترین مراسم‌های خود در بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس حزب حاکم کمونیست را مقابل کیم جونگ اون، رهبر این کشور به نمایش گذاشت. این مراسم بیشتر به عنوان راهی برای جلب توجه جهانی به این کشور آسیایی ارزیابی شد.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیمه شب جمعه با ادای احترام به پدر و پدر بزرگش در کاخ کامسوسان پیونگ‌یانگ این مراسم را به طور رسمی آغاز کرد.

کیم جونگ اون در سخنرانی خود تاکید کرد که کشورش آماده مبارزه در هرگونه جنگی است که امپریالیست‌های آمریکایی به راه بیندازند. وی در حضور مقام‌ ارشد حزب کمونیست چین که به عنوان نماینده پکن در این مراسم شرکت کرده بود، در میدان اصلی کیم ایل سونگ پیونگ‌یانگ گفت:

ارتش انقلابی حزب یعنی ما آماده‌ هرگونه جنگی هستیم که از سوی امپریالیسم آمریکا بر ما تحمیل شود.

گرچه هیچ یک از رهبران جهان در مراسم بزرگداشت هفتادمین سالروز تاسیس حزب حاکم کمونیست کره شمالی شرکت نداشتند، پایتخت این کشور مملو از گردشگران خارجی، رسانه‌های بین‌المللی و هیات‌هایی از اتباع کره‌ای ساکن خارج از کشور شد. رژه نظامی ارتش کره شمالی صبح روز شنبه به دلیل بارش سنگین باران جمعه شب، با تاخیر آغاز شد.

در جریان این رژه نظامی که بزرگترین قدرت‌نمایی کره شمالی طی سال‌های اخیر بود، پیونگ‌یانگ موشک‌های قاره‌پیمای بالستیک خود را با برد بیش از ۱۰ هزار کیلومتر به نمایش گذاشت. تلویزیون کره شمالی همچنین موشک اندازهای جدید نوع کاتیوشا و موشک‌هایی با برد متوسط ۱۳۰۰ کیلومتر ارتش این کشور را به تصویر کشید.

از تصاویر ماهواره‌ای چنان برمی‌آمد که این رژه نظامی برای این مراسم، احتمالا بزرگترین رژه‌ی تاریخکره شمالی محسوب به شمار می‌آید. تانک‌ها، خودروهای زرهی وموشکهای بالستیک در رژه نظامی در میدان کیم ایل سونگ در پیونگ‌یانگ به همراه هزاران تن از سربازان ارتش کره شمالی برای اسکورت حضور داشتند.

ارسال دیدگاه