کد خبر : 5267

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ زمان : ۸:۴۶

تشکر ظریف از تلاش امنیتی و سیاسی ایران +متن پیام

سربازان گمنام امام‌ زمان (عج) در وزارت اطلاعات در نهایت موفق شدند دیپلمات ربوده شده ایرانی را در عملیاتی پیچیده در یک منطقه خاص و بخشی از کشور یمن از چنگال تروریست‌ها آزاد کنند. به دنبال آزادی و بازگشت نواحمد نیکبخت دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا، محمدجواد ظریف وزیر خارجه پیامی به شرح ذیل […]

سربازان گمنام امام‌ زمان (عج) در وزارت اطلاعات در نهایت موفق شدند دیپلمات ربوده شده ایرانی را در عملیاتی پیچیده در یک منطقه خاص و بخشی از کشور یمن از چنگال تروریست‌ها آزاد کنند.

به دنبال آزادی و بازگشت نواحمد نیکبخت دیپلمات ایرانی ربوده شده در صنعا، محمدجواد ظریف وزیر خارجه پیامی به شرح ذیل خطاب به وزیر اطلاعات ارسال کرد.
جناب آقای دکتر علوی وزیر محترم اطلاعات

با تقدیم صمیمانه‌ترین درودها، آزادی دیپلمات کشورمان نوراحمد نیکبخت وابسته اداری سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا را تبریک می‌گویم.

فرصت را مغتنم شمرده ضمن تبریک به خانواده ایشان، از آن جناب و همکاران سختکوش وزارت اطلاعات در آزادی دیپلمات کشورمان از چنگال تروریست‌ها کمال تشکر و قدردانی را به عمل می‌آورم. به یقین آزادی و بازگشت دیپلمات کشورمان از بند تروریست‌ها نشان از اقتدار کامل امنیتی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران دارد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه

نوراحمد نیکبخت وابسته اداری سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۲ در مسیر منزل به محل سفارت ربوده شد و از آن زمان در بند تروریست‌ها بود و صبح امروز (پنجشنبه) بعد از گذشت ۲۰ ماه اسارت به تهران بازگشت.
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان امروز همزمان با ورود نیکبخت به تهران در جمع خبرنگاران اعلام کرد: سربازان گمنام امام‌ زمان (عج) در وزارت اطلاعات در نهایت موفق شدند دیپلمات ربوده شده ایرانی را در عملیاتی پیچیده در یک منطقه خاص و بخشی از کشور یمن از چنگال تروریست‌ها آزاد کنند.

.

منبع : فارس

ارسال دیدگاه