کد خبر : 532335

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ زمان : ۱۸:۰۰

تشکر خاتمی از رئیس‌جمهور و مذاکره‌کنندگان

آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان، گفت: نام‌نویسی از کاندیداهای مجلس خبرگان از دیروز آغاز شده و مجلس شورای اسلامی نیز از فردا شروع می‌شود. انتخابات مصداق امر جامع است و هر رایی که به صندوق انداخته می‌شود یک رای مجدد […]

آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان، گفت: نام‌نویسی از کاندیداهای مجلس خبرگان از دیروز آغاز شده و مجلس شورای اسلامی نیز از فردا شروع می‌شود. انتخابات مصداق امر جامع است و هر رایی که به صندوق انداخته می‌شود یک رای مجدد به نظام اسلامی است.
به گزارش آفتاب به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان کف صلاحیت‌ها را مشخص می‌کند و سقف صلاحیت با شما مردم است، گفت: شورای نگهبان می‌گوید که این آقا حداقل صلاحیت‌ها را دارد، اما عقل می‌گوید که شما اصلح را برگزینید. اصلح کسانی هستند که تدین و لیاقت داشته، ولایتمدار عملی بوده و با مردم باشد. شما از طریق حمایت کنندگان کاندیداها می‌توانید آنها را بشناسید و اگر کسی را نمی‌شناسید به دوستانش نگاه کنید. اگر کسانی که از او حمایت می کنند متدین و ارزشی هستند، آدم خوبی است و در غیر این صورت بهره‌ای از دین خدا ندارد.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به بسته شدن پرونده pmd گفت: این پرونده با تلاش مسولان محترم بسته شد که در همین جا از رییس جمهور و تیم مذاکره کننده تشکر می‌کنم. آمانو در گزارش خود حرف‌های بسیار نامربوط و بی اساسی گفته که سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹ ایران تحرکاتی در عرصه سلاح هسته‌ای داشته که این حرف‌ها دروغ است.
خاتمی با اشاره به اینکه ۱+۵ لطفی در حق ایران نکرده‌اند و دروغ ۱۲ ساله را پس گرفته اند، گفت: از مسوولان محترم می‌خواهم حالا که آنها عملا دروغ گفته‌اند، دروغ‌شان را در مراجع بین المللی پیگیری کنند. گام موفق در این عرصه را مدیون رهنمودهای ولایت و شما مردم عزیز هستیم مبادا برخی از گروه‌های سیاسی این موضوع را به نفع خودشان مصادره کنند و از تنور انتخابات از این رهگذر نانی برای خود بپزند.
خاتمی با بیان اینکه در یک جامعه آزاد، آزادی انتقاد یک اصل اساسی است، گفت: اینکه بگوییم دیگر در این عرصه کسی انتقاد نکند با این موضوع که قدرت باید نقد شود، تناقض دارد لذا هشدار می‌دهم که باید در این عرصه همچنان مراقبت کنیم.
وی با اشاره به اینکه ترکیه به شدت به طناب آمریکا چسبیده است، گفت: تجاوز به عراق با گرای آمریکا بوده است لذا به همسایگانمان می‌گوییم که از صدام درس بگیرید، آمریکا از شما استفاده ابزاری می‌کند. مدت مصرفتان که به پایان رسید شما را دور می‌اندازد؛ عین یک دستمال کاغذی که از آن استفاده می‌کنید و دور می اندازید است، آمریکا هم با نوکرهایش چنین برخورد می‌کند.
خاتمی با اشاره به اینکه یک طنز سیاسی هفته گذشته منتشر شد مبنی بر این که عربستان ائتلاف ضد داعش تشکیل داده است، گفت: عربستان مادر همه گروه‌های تکفیری و مادر داعش است. شما خودتان داعش پرورید. بدتر از این، اینکه شاه عربستان به شاه نیجریه تبریک گفته در مورد اینکه با تروریست‌ها مبارزه کردید. انگار این شاه عقلش را از دست داده است.
وی با اشاره به جنایت فجیع ارتش نیجریه در کشتار شیعیان، گفت: این جنایت هولناک تر از آن است که توصیف شود. آمارها دقیق نیست ولی تعبیری که دارم این است که صدها شیعه را به خاک و خون کشیده‌اند. ساده‌اندیشانه است که دولت نیجریه بگوید اینها جلوی کاروان ارتش ما را گرفته‌اند و ما هم آنها را زدیم. ساده اندیشانه تر از آن این است که این دروغ را باور کنیم.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: آنها صدها نفر را کشته‌اند و در گورهای دسته جمعی دفن کرده‌اند و اجساد را به خانواده هایشان نداده‌اند. این جنایت صهیونیستی است. دولت نیجریه باید بداند که آب به آسیاب تفکیری وهابی و داعشی‌ها ریخته است. به دولت نیجریه از زبان شما مردم می گویم که ملک با کفر می‌ماند و با ظلم نمی‌ماند. قطره قطره خون این شهیدان، شما را به زوالتان نزدیک تر می‌کند لذا از این شیطنت و جنایت دست بردارید.
خاتمی اضافه کرد: مدام شیعه‌کشی می کنند. پرونده شما با پرونده صهیونیست‌ها گره خورده است.
منبع : پایگاه خبری آفتاب
ارسال دیدگاه