کد خبر : 5134

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ زمان : ۹:۳۸

تست خودشناسی / اوقات فراغت از رازهای درونتان می‌گویند

تصور کنید یکی دو ساعت با ارزش را برای خود درید که می‌توانید از همه چیز فارغ بشوید. اینکه در این ساعات برای خود چه چیز را انتخاب می‌کنید، بسیاری از زیر و بم‌های روح را به شما آشکار می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد که ساعات شخصی ما منعکس کننده آیینه واقعی روح ما است. زیرا […]

تصور کنید یکی دو ساعت با ارزش را برای خود درید که می‌توانید از همه چیز فارغ بشوید. اینکه در این ساعات برای خود چه چیز را انتخاب می‌کنید، بسیاری از زیر و بم‌های روح را به شما آشکار می‌کند.

مطالعات نشان می‌دهد که ساعات شخصی ما منعکس کننده آیینه واقعی روح ما است. زیرا این زمانی است که به خود اجازه می‌دهیم روح سرکش ما به هرکجا میخواهد پرواز کند و در حقیقت خود واقعی خویش را به نمایش بگذارد بنابراین کار دلخواه خود را نتخاب کرده درمی‌یابید که واقعاً چه چیزی باتری‌های مغز شما را شارژ می‌کند.

 

چنانچه در این ساعات رفتن به آرایشگاه و یک تغییر ار ترجیح می‌دهید، شما به لحاظ فکری جلوتر از زمان هستید

چنانچه باور دارید هیچ چیزی همانند تغییر در مو و صورت نمی‌تواند در روحیه شما تغییری اساسی به وجود آورد، پس می‌توان گفت شما از آن دسته افرادی هستید که با تغییر در خود مشکلات خویش را حل می‌کنند. این فلسفه بسیار هوشمندانه است. مشکل هرچه باشد، شما ضمن آنکه زیر دس یک آرایشگر نشسته موهای خود را کوتاه می‌کنید با راه حل‌ها اندیشیده و آن را به سرانجام یم‌رسانید. این طرز تفکر که در واقع بسیار هم پیشرفته است، به شما ارامش فوق العاده ای می‌دهد. خواه موهای کوتاه شده خود را دوست داشته باشید یا خیر.

 

چنانچه یک حمام آب گرم یا سونای بخار را ترجیح می‌دهید شما فردی بسیار احساساتی هستید

چنانچه نظر شما در مورد یک ساعت استراحت بدون دغدغه و فرار از زندگی و وقایع روزمره آن با یک حمام آب گرم به تحقق می‌نوشیند، شما فردی کاملاً احساساتی هستید که با ریزش آب و حتی قدم زدن زیر باران، آرامش واقعی خود را به دست می‌آورید. برای شما خوب زندگی کردن به منزله پول خرج کردن زیاد نیست. بلکه ازاد و رها بودن با احساسات خود یعنی یک زندگی ایده آل! پس اجازه بدهید این فرصتها برای شما پیش بیاید.

 

چنانچه به خواندن کتاب بر روی تخت علاقه مندید، شما چون گردباد هستید

واقعاً چه احساسی دارید وقتی برای مدتی هرچند کوتاه می‌توانید روی تخت خود دراز کشیده و فکر کنید. شما عاشق تنهایی هستید. جالب اینکه شما در زندگی بیش از حد مشغول و فعال هستید و همیشه به دنبال لحظه ای برای با خود بودن میگردید. روز معمولی شما باد چرخش به دور اعضای خانواده و رسیدگی به امور آن ها می‌گذرد. همکاران و دوستان نیز جای خود دارند. صبح تا غروب شما در حال رفت و آمد، تحرک، و پویایی هستید. به رغم آنکه تمام این جلسات کاری قرار ملاقات‌ها و رسیدگی به امور خانه، رضایت شما را جلب می‌کند. اما شما نیاز دارید که زمانی را نیز برای ارتباط با شخصی که هیچ گاه به او چندان فکر نمی‌کنید بگذارید. اما این شخص کسی نیست مگر خود شما. و به همین علت است که درازکشیدن روی تخت و خواندن کتابی که با رؤیای شما جامه عمل بپوشاند، در حقیقت برای شما مفره ای هست از زندگی روزمره! پس این لحظات را برای خود نگه دارید و کتاب، این دوست ارزشمند را همیشه با خود داشته باشید که مطمئناً موجب شادی روح شما می‌شود.

 

چنانچه به دیدن یک فیلم با همسرتات علاقه مندید شما عاشق زندگی خود هستید

چنانچه همپا و همراه بودن با کشی که دوستش دارید آرزوی قلبی‌تان به شما رمی‌رود، شما عاشق زندگی خود به همین صورت موجود هستید. و از آن لذت می‌برید. ساده ترین چیزها رضایت و خوشنودی شما را جلب می‌کند. منظره خوابیدن ارام بچه‌ها در تختشان، صدای موتور اتومبیل همسرتان که تازه وارد خانه شده، همه و همه به شما ارامش خاصی می‌دهد. قدردانی شما از تمام این ها، تنها در این واژه ها نهفته است که شما اصلاً نیازی به ریلکس شدن ندارید. اما زمانی که وقت آن را دارید، با شادی فیلمی اجاره کرده و در کنار خانواده آن را دیده و بسیار هم لذت می‌برید.

 

ترجمه : سهیلا زمانی

ارسال دیدگاه