کد خبر : 4600

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۳ زمان : ۷:۲۲

تستی کوتاه برای خانم‌ها

۱- تخم گلهایی که اخیرا کاشته اید و جوانه زده اند و شما از این جهت خوشحال هستید. ۲- شما سرگرمیها و علایقی دارید که به طور منظم دنبالشان میکنید که باعث شادیتان میشوند. ۳- اغلب احساس می‌کنید که حالتان کاملاً خوب است. به همین خاطر شاکر و سپاسگزار هستید. ۴- گاهی اوقات همه چیزهایی […]

۱- تخم گلهایی که اخیرا کاشته اید و جوانه زده اند و شما از این جهت خوشحال هستید.

۲- شما سرگرمیها و علایقی دارید که به طور منظم دنبالشان میکنید که باعث شادیتان میشوند.

۳- اغلب احساس می‌کنید که حالتان کاملاً خوب است. به همین خاطر شاکر و سپاسگزار هستید.

۴- گاهی اوقات همه چیزهایی را که در پیرامونتان هست فراموش می‌کنید و از آنچه که انجام می‌دهید کاملا احساس شادی می‌کنید.

۵- از تنوع و گوناگونی وحشت دارد. شناخته ها را به ناشناخته ها ترجیح می‌دهید.

۶- بعد از کار، پاها را بالا قرار می‌دهید و تلویزیون تماشا می‌کنید. این بهترین روش برای تمدد اعصاب و استراحت کردن است.

۷- غذاخوردن با دوستان گپ زدنهای جالب و شیرین و خواندن یک کتاب را اتلاف وقت محض می‌دانید. به این دلیل که اینها بی ثمر و بی نتیجه اند.

۸- اول کار بعد لذت و خوش گذرانی، به ندرت در آسایش جسمی و روحی خود به زمان توجه دارید.

۹- در آخر هفته یا در تعطیلات هم به ندرت استراحت می‌کنید. دائم به فکر کارهایی هستید که می‌خواهید انجام دهید.

 

راه حل

چنانچه با موارد ۱ تا ۴ موافق و با موارد ۵ تا ۹ مخالف هستید، پس جزو افرادی هستید که توانایی لذت بردن را دارند.

گروه اول : در صورتی که با موارد ۱ تا ۴ مخالف و با موارد ۵ تا ۹ موافق هستید پس بیشتر جزو کسانی هستید که مخالف لذت بردن هستند. (گروه دوم)

گروه اول : عالی است. شما یک خوش گذران واقعی هستید. شما به آمیزه ای از کار و خوش گذرانی تلاش و استراحت دست یافته اید که این فوق العاده مهم است. با دیگران راجع به تجربه های شیرین خود و چیزهایی که شما را وجد می‌آورد و سر حالتان میکند صحبت کنید. اجازه دهید دیگران در خوشبختی شما سهیم باشند، بدین ترتیب احساس خوشبختی تان افزایش می‌یابد. فکر کنید که تا به حال از کدام یک از حواس پنجگانه خود کمتر استفاده کرده اید. به عنوان مثال در صورتی که تاکنون از حس لامسه خود به خوبی استفاده نکرده اید، می‌توانید با مالیدن کرم بر روی پوست و ماساژدادن آن این حس را فعال کنید. می‌توانید برای اینکار از روغنهای عطری استفاده کنید. همانطور که می‌دانید مهم این است که آگاهانه به چیزهای جدیدی که حس کرده اید بپردازید.

گروه دوم : متأسفانه توانایی لذت بردن را ندارید. افسوس که مخالف خوش گذرانی هستنید. شما خود را از داشتن لحظات شیرین و زیبا و احساسات خوشبختی محروم می‌کنید. منتظر چه هستید؟ فردا فقط یک وعده و وعید است. حس خوشبختی و رضایت خود را به روزی درآینده موکول نکنید. هر روز یک خوبی در حق خود انجام دهید. فوراً لیستی از حداقل ده یا بیست موردی که شما را شاد می‌کنند تهیه کنید. خود را رها کنید. توانایی دست برداشتن از بعضی چیزها می‌تواند برای شما مفید باشد. چطور می‌شود این کار را کرد؟ خود را از فشار و احجبار اینکه باید همه چیز را به بهترین وجه انجام داد و یا از سندروم وجود من برای هرکاری حتماً لازم است یا بدن من کاری انجام نمی‌شود، رها کنید. مطالب دیگر اینکه زندگی یعنی : تجربه کردن و پشت سر گذاشتن حوادث به کمک تمام حواس. منفعل بودن در جمع و اینکه اجازه دهیم دیگران از خوشبختی‌های خود بگوید احساس خوشبختی و رضایت درونی برای ما ایجاد نمی‌کند. بدین دلیل سعی کنید فعال باشید و به زندگی و توانایی‌های خود شکل دهید. پس به خاطر داشته باشید اینکه می‌گویند باید اول کار خود را صد درصد کامل انجام دهید تا بعداً یک روزی بتواندی از آن لذت ببرید درست نیست. رضایت درونی بعد از یک فاز لذت بردن مثل منبع انرژی‌ای می‌ماند که به شما اجازه می‌دهد تا هرچه سریع‌تر وظایف‌تان را دوباره انجام دهید.

ارسال دیدگاه