کد خبر : 523875

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ زمان : ۸:۰۰

ترفند پاک کردن ماژیک از روی دیوار

جام نیوز : برای پاک کردن لکه مداد رنگی از روی دیوار از مسواک و خمیردندان استفاده کنید. روی مسواک خمیردندان بزنید و روی لکه بکشید تا لکه از بین برود. لکه مداد شمعی اگر  کودکان روی دیوار مداد آرایشی یا مداد شمعی کشیده است ، پنبه ای را به روغن بچه آغشته کنید و […]

جام نیوز : برای پاک کردن لکه مداد رنگی از روی دیوار از مسواک و خمیردندان استفاده کنید. روی مسواک خمیردندان بزنید و روی لکه بکشید تا لکه از بین برود.

لکه مداد شمعی

اگر  کودکان روی دیوار مداد آرایشی یا مداد شمعی کشیده است ، پنبه ای را به روغن بچه آغشته کنید و روی لکه بکشید .

لکه شوره روی کاشی

گاهی پیش می آید که کاشی و سرامیک شوره و یا اصطلاحا سفیدک می زند .در این مواقع می توانید لیمو ترش یا یک دستمال آغشته به سرکه روی سطح کاشی بکشید تا شوره آن از بین برود. برای پاک کردن کاشی می توانید از واکس اتومبیل نیز استفاده کنید . مقداری واکس روی کاشی بزنید و بعد از خشک شدن با دستمال نرم تمیز کنید .

پاک کردن دیوار رنگ روغن

اگر می خواهید سطح دیوارهای رنگ روغن یا کاشی و سرامیک آشپزخانه تان را تمیز کنید از مخلوط آمونیاک و جوش شیرین استفاده کنید .

یک پیمانه آمونیاک را با ۴/۱ پیمانه جوش شیرین و ۲/۱ پیمانه سرکه در یک سطل آب داغ مخلوط کنید و روی سطح دیوار و سرامیک هایتان بکشید .

پاک کردن لکه ماژیک

اگر دیوارتان رنگ روغن است از مخلوط بوراکس و آمونیاک برای پاک کردن لکه ماژیک استفاده کنید . برای این منظور ۲/۱ پیمانه بوراکس ، ۲/۱ پیمانه مایع ظرفشویی ، ۱ قاشق غذاخوری امونیاک را در یک سطل آب گرم بریزید و روی لکه بمالید . بوراکس را باید از فروشگاه های مواد شیمیایی – بهداشتی بخرید .

ارسال دیدگاه