کد خبر : 2651

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۱ زمان : ۷:۰۹

ترفندهای ساده، آموزش فقط در چند لحظه

ترفندهای ساده وب سایتی است که مطالب آموزشی را فقط در چند لحظه و با چند جمله کوتاه و گویا به بیننده خود منتقل می کند. شاید نهایت سادگی این وب سایت، بزرگترین مزیت و ارزش خلق شده آن برای کاربرانش باشد. محتوای تشکیل دهنده سایت ترفندهای ساده، تماما عکس نوشته است، با این تفاوت […]

ترفندهای ساده وب سایتی است که مطالب آموزشی را فقط در چند لحظه و با چند جمله کوتاه و گویا به بیننده خود منتقل می کند. شاید نهایت سادگی این وب سایت، بزرگترین مزیت و ارزش خلق شده آن برای کاربرانش باشد. محتوای تشکیل دهنده سایت ترفندهای ساده، تماما عکس نوشته است، با این تفاوت که این عکس نوشته ها، محتوای آموزشی و ترفندهایی درباره زندگی روزمره همه ما می باشد.

مطالب این سایت بدون دسته بندی خاصی شامل تکنیک های ساده خانه داری، سلامتی و بهداشت، آموزش، خانواده و حتی پیام های اخلاقی و اجتماعی در کنار هم قرار گرفته است. هر تصویر به نمایش در آمده در همان اندازه پیش نمایش پیام خود را منتقل می کند و نیاز به نمایش در سایز بزرگتر ندارد، اما امکان بزرگنمایی برای هر تصویر در نظر گرفته شده است. برای هر پیام تصویری دو ویژگی در نظر گرفته شده است: یک پسندیدن یا همان لایک و دیگر امکان درج نظرات.

سایت هیچگونه توضیحات یا محتوای اضافه ندارد، حتی منوی های متداول در سایر سایت ها از قبیل دسته بندی یا گروه، درباره ، تماس و .. در سایت وجود ندارد، تنها یک دکمه عضویت دربالا صفحه اصلی است که کاربر را به سمت فرم ثبت نام هدایت می کند، کاربران پس از ثبت نام در سایت دسترسی به صفحه علاقه مندی ها داشته و ترفندهای مورد نظر خود را در آن صفحه می توانند مشاهده کنند.

 

Netstart tarfandsade 02  ترفندهای ساده، آموزش فقط در چند لحظه

 

یکی از اصلی ترین دلایل بررسی این وب سایت توسط نت استارت نگاه خاص به مقوله آموزش از طریق عکس نوشته است، شروع انتشار عکس نوشته ها از پیامهای اخلاقی، جملات بزرگان و تک بیت های شاعران در شبکه های اجتماعی بود، این عکس نوشته ها محبوبیت زیادی پیدا کرد، به همین دلیل به سرعت منتشر شده و به اشتراک گذاشته می شد.

اگرچه این وب سایت در مورد اهداف و چشم انداز راه اندازی سرویس خود هیچ توضیحی نداده است اما برای کسانی که برای راه اندازی استارتاپ یا کسب و کار اینترنتی خود به دنبال ایده های پیچیده و خیلی خیلی خاص می گردند می تواند جالب باشد، خاص بودن این سایت در ایده آن نیست بلکه در نحوه اجرای خلاقانه آن است.

بیشتر ترفندهای درج شده این سایت برگرفته از یک نگاه خلاقانه به پدیده های روزمره است اما سایت درمورد منبع و مرجع گردآوری آنها هیچ توضیحی نداده است، حتی مواردی که مربوط به مسائل تخصصی است، مثل پیام های بهداشتی و پزشکی. در سایت ترفندهای ساده هیچ نوشته یا متن خاصی وجود ندارد، نه از تیم اجرایی و نه اطلاعات تماس. ساختار درآمد سایت هم مشخص نیست ولی در حال حاضر به نظر نمی رسد دارای منبع درآمد خاصی بوده یا هدف از راه اندازی کسب درآمد باشد.

ذکر این نکته مهم است که الزاما همه کسانی که به تولید محتوا در وب می پردازند به درآمد اینترنتی و پول فکر نمی کنند، بلکه بسیاری برای گسترش یک سبک، شیوه زندگی یا عقیده، با صرف وقت و هزینه شخصی اقدام به تولید محتوا می کنند.

آدرس ترفند های ساده: http://tarfandsade.com

.

منبع : نت استارت

ارسال دیدگاه