کد خبر : 343247

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۱ زمان : ۷:۰۰

تردید در انتخاب همسر

سؤال : در ۲۰ سالگی با پسری نامزد شدم ولی بعدها فهمیدم که معتاد است و از او جدا شدم. در حال حاضر ۲ خواستگار دارم، اولی ۳۶ ساله و مهندس است و ۱ بار ازدواج ناموفق داشته است. دومی ۳۰ سال و دیپلم است و از نظر فرهنگی شباهت زیادی به خانواده ما دارد. […]

سؤال :

در ۲۰ سالگی با پسری نامزد شدم ولی بعدها فهمیدم که معتاد است و از او جدا شدم. در حال حاضر ۲ خواستگار دارم، اولی ۳۶ ساله و مهندس است و ۱ بار ازدواج ناموفق داشته است. دومی ۳۰ سال و دیپلم است و از نظر فرهنگی شباهت زیادی به خانواده ما دارد. او پدر پیری دارد که در صورت ازدواج در کنار ما زندگی خواهد کرد. پدر و عمویم او را فرد مناسبی می‌دانند، اما در انتخاب یکی از آنها تردید دارم.

سوسن ۳۰ ساله تهران

 

 پاسخ:

خواستگار اول به دلیل ازدواج قبلی دارای شرایط مشابه ای از این نظر است، همین تجربه ازدواج و ناکامی در آن، می‌تواند از او فردی شکاک و ناآرامی به وجود آورده باشد که علی‌رغم داشتن شرایط بهتر تحصیلی و شغلی نتواند شریک زندگی ایدآلی برای طرح باشد مگر اینکه تحقیق دقیقی در این رابطه به عمل آورید و از هر نظر اطمینان ها حاصل نمایید.

خواستگار دوم به دلیل هم سن بودن و نداشتن تجربه ازدواج قبلی، نیازمند تأمل و دقت نظر بیشتر برای انتخاب شما است و باید اطمینان حاصل کنید که انتخابش احساسی نیست و به ویژه خانواده‌اش باید با این وصلت کاملاً موافق باشند تا در صورت ازدواج هیچ گونه تهدیدی برای زندگی‌تان نباشند.

ارسال دیدگاه