کد خبر : 5009

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ زمان : ۷:۲۴

تدریس زبان عربی در اهواز ممنوع است

یک روزنامه عربستانی در ادامه شیطنت‌های روز افزون رسانه‌های سعودی جهت فتنه انگیزی در جنوب کشورمان مدعی شد، توطئه غرب برای تجزیه منطقه، نقشه‌ای ایرانی – غربی است. روزنامه الشرق چاپ عربستان به نقل از یک کارشناس سعودی به نام “عاید عوید” مدعی شد: ایران کاری با عربهای اهواز انجام داد که اسرائیل با مردم […]

یک روزنامه عربستانی در ادامه شیطنت‌های روز افزون رسانه‌های سعودی جهت فتنه انگیزی در جنوب کشورمان مدعی شد، توطئه غرب برای تجزیه منطقه، نقشه‌ای ایرانی – غربی است.

روزنامه الشرق چاپ عربستان به نقل از یک کارشناس سعودی به نام “عاید عوید” مدعی شد: ایران کاری با عربهای اهواز انجام داد که اسرائیل با مردم فلسطین انجام نداده است

 

عوید ادعا کرد: ایران در تلاش است تا اهواز را منطقه ای فارسی کند، و این کار را با ممنوعیت تدریس زبان عربی آغاز کرد، و اسامی برخی شهرها را به فارسی تغییر داد.
این کارشناس سعودی در پاسخ به این سؤال که دلیل تحولات کنونی کشورهای عربی چیست، مدعی شد: هر ازگاهی خبرهایی از وجود توطئه‌ای برای تجزیه منطقه شنیده و یا خوانده‌ایم؛ همه رویدادهای کنونی موجب می شود که اطمینان یابیم، این توطئه با همدستی غرب و تمایل ایران است؛ به صورتیکه این امر نقشه‌ای ایرانی غربی است.
عوید درباره وضعیت رسانه های سعودی در قبال ایران، گفت: رسانه‌های ما درباره مسائل مربوط به ایران و پوشش رویدادهای داخل این کشور و رویدادهای اهواز و بلوچستان یا کردستان بسیار ضعیف هستند؛ ولی در مقابل ایران کانالهای تلویزیونی بسیاری در اختیار دارد که هدف آنها اعراب و به صورت مشخص عربستان سعودی و بحرین است؛ ایران علاوه بر این روزنامه‌هایی به زبان عربی دارد و همه خبرگزاری‌های رسمی و شبه رسمی این کشور نیز صفحه‌ای ویژه به زبان عربی دارند.
رسانه‌ها و به ویژه شبکه‌های سعودی طی سالهای اخیر اقدامات شیطنت آمیز بسیاری را برای ایجاد ناامنی و فتنه انگیزی در جنوب کشورمان در دستور کار خود قرار داده‌اند؛ به عنون مثال شبکه سعودی العربیه در جریان اقدامات تروریستی گروهک تروریستی ریگی، بارها با انتشار فیلمها و تصاویری اختصاصی از اقدامات تروریستی این گروهک، تلاش کرد تا آن را به عنوان یک جنبش اعتراضی معرفی کند. این شبکه حتی برای توجیه جنایات گروهک تروریستی جندالشیطان با سرکرده این گروهک تلفنی گفتگو و آن را منتشر کرد.
عبدالحمید ریگی برادر سرکرده گروهک جند الشیطان در مصاحبه‌ای با رسانه ها، با افشای گوشه ای از جنایات و ارتباطات گروهک خود با سرویسهای جاسوسی آمریکا و غرب، به همکاری شبکه تلویزیونی العربیه اشاره کرده و گفته بود: گروهک ریگی با واسطه یک عرب تبعه بحرین با این شبکه ارتباط پیدا کردند و در ابتدا با ارسال فیلم جنایاتشان به وی، فیلمهایشان در این شبکه پخش می شد و بعدها به دفتر العربیه در اسلام آباد پاکستان متصل شدند و با ارسال سی دی به دفتر العربیه در اسلام آباد سی دی ها از طریق این شبکه پخش می شد.

.

منبع : جام نیوز

ارسال دیدگاه