کد خبر : 5204

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ زمان : ۷:۰۰

تحریم‌های ایران همیشه پا برجا خواهد بود!

سوزان رایس در نشست کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) تصریح کرد: مذاکرات اتمی با ایران ادامه دارد و تا بر سر همه چیز توافق نشده باشد، توافقی نشده و تا به امروز اختلافات عمده‌ای باقی مانده و مسائل حساس نباید در بین عموم مطرح شود. سوزان رایس گفت یک «توافق ایده‌آل» دست نیافتنی […]

سوزان رایس در نشست کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) تصریح کرد: مذاکرات اتمی با ایران ادامه دارد و تا بر سر همه چیز توافق نشده باشد، توافقی نشده و تا به امروز اختلافات عمده‌ای باقی مانده و مسائل حساس نباید در بین عموم مطرح شود.

سوزان رایس گفت یک «توافق ایده‌آل» دست نیافتنی نباید مانع رسیدن به «توافق خوب» شود. ما می‌خواهیم زمان گریز هسته‌ای ایران به ۱ سال برسد.

وی گفت چیزی که مهم است، اقدامات ایران است، نه وعده‌هایش، به خاطر همین است که براساس توافق اولیه سازمان بین‌المللی انرژی اتمی روزانه به تأسیسات مهم اتمی ایران دسترسی دارد.

او گفت فشار بر ایران حفظ شده است، و امروزه حتی با آسان کردن محدود تحریم‌ها، اقتصاد ایران هنوز در انزوا است، ایران به خاطر تحریم‌ها به ۲۰۰ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی دست نیافت.

سوزان رایس در عین حال گفت تحریم‌ها هیچ وقت باعث عدم پیشروی برنامه اتمی ایران نشده است. او با بیان اینکه «سؤال این است که چه راهی بهترین روش برای جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح اتمی است؟ هیچ گزینه جایگزینی بهتر از توافق جامع وجود ندارد» تصریح کرد: حتی اگر در خنثی کردن تهدید اتمی ایران موفق شویم، با تهدیدهای دیگر ایران از جمله حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر، تلاش‌هایش برای بی‌ثبات کردن کشورهای همسایه و حمایتش از اسد، حماس و حزب‌الله و همچنین تهدیدهای غیرقابل تحملش علیه اسرائیل روبرو هستیم و تحریم‌های ما در این موارد علیه ایران پابرجاست.

ارسال دیدگاه