کد خبر : 530058

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ زمان : ۲:۰۰

تحریف امام این بار با یک خبر مخدوش

تحریف امام این بار با یک خبر مخدوش و دستکاری شده با عنوان ” نامه محرمانه امام خمینی به کارتر “. رسانه انگلیسی بی بی سی که اولین خط این خبر مجعول را بر روی خروجی خود قرار داد زمینه ساز این شد تا برخی از رسانه های داخلی که این روزها به شدت سرگرم […]

تحریف امام این بار با یک خبر مخدوش و دستکاری شده با عنوان ” نامه محرمانه امام خمینی به کارتر “.

رسانه انگلیسی بی بی سی که اولین خط این خبر مجعول را بر روی خروجی خود قرار داد زمینه ساز این شد تا برخی از رسانه های داخلی که این روزها به شدت سرگرم بازار گرمی در نمایشگاه مطبوعات هستند با چشمانی بسته و با تقلیدی کور کورانه خط تعریف شده از سوی بی بی سی را ادامه دهند و زمینه ساز تحریفی بیشتر در این مورد شوند.

آن چیز که شواهد تاریخی حکایت می کند این است که تنها یک ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا در نامه ای به امام خمینی (ره) به صورت عریان اقدام به تهدید کشور و انقلابی که هنوز یک ماه دیگر راه داشت برای استقرار خودش می کند.

وی در نامه خود که در ۱۸ آبان ماه ارسال شد می آورد ” ما از دولت بختیار حمایت خواهیم کرد و بهتر آن است حضرت آیت‌الله از دولت بختیار حمایت کنند و یا حداقل سکوت کنند. بهتر است حضرت آیت‌الله براى رفتن به‌ ایران عجله‌ نکنند. ” این در حالی است که وی در بخش دیگری از پیام خود رسما انقلاب را با کودتا مورد تهدید قرار می دهد.

اما جواب امام خمینی (ره) به این نامه همان چیزی است که رسانه های اصلاح طلب و بی بی سی روی آن دست گذاشته اند و با تیتر زدن جهت دار به دنبال ایجاد حس این هستند که امام به دنبال ارتباط با آمریکا بوده است این در حالی است که حقایق گویایی چیز دیگری است و امام در نامه مذکور کوبنده ترین پاسخ ها را به رئیس جمهور وقت آمریکا می دهد و از وی می خواهد که از دخالت در امور کشور ایران دست بردارند.

در بخشی از نامه امام خمینی(ره) که مستندات آن در جلد ۵ صحیفه امام، صفحات ۳۷۵ -۳۷۷ وجود دارد آمده است:” قضیه کودتا. الان از ایران به من اطلاع دادند که یک کودتاى نظامى در شرف تکوین است و مى‏‌خواهند کشتار زیادى بکنند؛ و از من خواسته‌اند کالاهاى آمریکایى را تحریم کنم، و به آمریکا اخطار کنم که اگر چنین کودتایى بشود از چشم شما مى‏‌بینند؛ و اگر شما حسن‌نیت دارید باید جلوگیرى کنید. براى من گفته‌‏اند، پیغام داده‌‏اند، که اگر کودتاى نظامى بشود، حکم جهاد مقدس باید داد. من کودتا را نه به صلاح ملت مى‌دانم، و نه به صلاح آمریکا؛ اگر (کودتا) بشود از چشم شما می‌دانیم. من نمى‌دانم ملت آمریکا بعدها چه خواهد کرد؛ و من به حکم اینکه یک شخص روحانى هستم، و مصلحت بشر را همیشه در نظر دارم و مصلحت ملت خودم را در نظر دارم، به شما توصیه مى‌کنم که جلوى این خونریزی‌ها را بگیرید و نگذارید این خونریزی‌ها تحقق پیدا کند؛ و ایران را به حال خود واگذارید؛ که اگر بکنید، نه گرایش کمونیستى خواهد داشت و نه سایر مکاتب انحرافى؛ نه تسلیم شرق و نه تسلیم غرب خواهد شد.”

این تغییر در کلمات و استفاده از تیترهایی که باعث به اشتباه افتادن مخاطب می شود سیاستی است که پسابرجام زمینه ساز آن شده تا به هر طریق ممکن ریشه های خشک شد حضور آمریکا در کشور مجددا احیا شود این در حالی است که رهبر معظم انقلاب به تاکید فرموده اند که ارتباط با آمریکا هیچ سودی ندارد.

متاسفانه در جریان این تحریف رسانه های اصلاح طلب که به اصطلاح خود دایه دار روشنفکری و مطالعه هستند به دلیل شدت ذوق زدگی حتی به خود زحمت مطالعه صحیفه امام را ندادند تا ببینند که آیا موضوع مطرح شده از سوی بی بی سی دارای اصالت می باشد یا خیر. بد تر از این موضوع سکوت موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) که گویی کلا موضع گیری در این دست از موارد را به فراموشی سپرده و دیگر فعالیت های خود به چاپ کتاب و بورشور و سی دی خلاصه کرده است.

منبع : افکارخبر . به نقل از : خط امام
ارسال دیدگاه