کد خبر : 523592

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ زمان : ۱۰:۰۰

تجمع صدها مخالف توافق هسته‌ای در لس‌آنجلس

ان‌بی‌سی : صدها مخالف توافق هسته‌ای عصر روز گذشته (یکشنبه) در اطراف یک ساختمان دولتی در لس‌آنجلس تجمع کردند. این افراد موضوع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و به خطر افتادن امنیت اسرائیل را از عمده نگرانی‌های خود برشمردند. این تجمع درحالی شکل گرفت که توافق به مدت ۱۰ سال مانع از دستیابی ایران به […]

ان‌بی‌سی : صدها مخالف توافق هسته‌ای عصر روز گذشته (یکشنبه) در اطراف یک ساختمان دولتی در لس‌آنجلس تجمع کردند. این افراد موضوع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و به خطر افتادن امنیت اسرائیل را از عمده نگرانی‌های خود برشمردند.

این تجمع درحالی شکل گرفت که توافق به مدت ۱۰ سال مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شود و در عوض ۱۵۰ میلیارد دلار از تحریم‌های اعمال شده بر ایران لغو خواهد شد و تهران به این پول دسترسی خواهد یافت. از سوی دیگر این توافق به ایران اجازه پیگیری  برنامه هسته‌ای با اهداف صلح‌آمیز مانند مصارف پزشکی و برق را می‌دهد. ایران نیز پذیرفته که ذخایر اورانیوم غنی شده خود را کاهش دهد.

با نزدیک شدن به ارائه توافق هسته‌ای به کنگره و بررسی این توافق از سوی نمایندگان آمریکایی گروه‌های جمهوریخواه و بخصوص لابی رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را برای متقاعد ساختن سناتورهای آمریکایی به منظور مخالفت با این توافق و عدم تایید آن به کار گرفته‌اند.

مایک هاکبی، نامزد جمهوریخواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا با انتقاد از توافق هسته‌ای میان ایران و غرب و همچنین سیاست خارجی اوباما رئیس‌جمهور آمریکا را به عملکردی غیراخلاقی متهم کرد.هاکبی، در مصاحبه‌ای گفت: این ضعیف‌ترین سیاست خارجی یک رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکاست. اعتماد وی به ایرانی‌ها بسیار ساده‌لوحانه است.

جان کری وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در سخنانی هشدار داده بود که اگر کنگره با پیمان هسته‌ای ایران مخالفت کند، جامعه بین‌المللی اسرائیل را مورد سرزنش قرار خواهد داد و این مساله احتمالا موجب انزوای بیشتری این رژیم خواهد شد.

یک مقام رژیم صهیونیستی در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت: ما تهدیداتی را که طی روزهای اخیر به طور مستقیم اسرائیل را هدف قرار داده، رد می کنیم. کنگره آمریکا بر اساس منافع آمریکا تصمیم خود را می گیرد، که شامل ملاحظات متحدان آمریکا نیز خواهد شد.

ارسال دیدگاه