کد خبر : 531082

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۱ زمان : ۱۲:۰۰

تاکید اوباما بر اتحاد علیه داعش

اوباما از ترکیه و روسیه خواست که تنش‌ها را کنار گذاشته و بر مبارزه علیه داعش متمرکز شوند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در حاشیه کنفرانس تغییرات جوی سازمان ملل در پاریس در دیدار با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه ای‌اش با تایید بر “حق” متحد کشورش در ناتو در دفاع […]

اوباما از ترکیه و روسیه خواست که تنش‌ها را کنار گذاشته و بر مبارزه علیه داعش متمرکز شوند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در حاشیه کنفرانس تغییرات جوی سازمان ملل در پاریس در دیدار با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه ای‌اش با تایید بر “حق” متحد کشورش در ناتو در دفاع از خود، تعهد آمریکا در دفاع از امنیت و تمامیت ارضی ترکیه را خاطرنشان کرد اما در ادامه بر لزوم کاهش تنش میان ترکیه و روسیه و عدم انحراف از جنگ علیه داعش و تلاش برای حل بحران سوریه تاکید کرد.

وی با اشاره به حادثه انهدام جنگنده روسیه توسط نیروی هوایی ترکیه ادامه داد: همه ما یک دشمن مشترک داریم و آن داعش است. من می‌خواهم تاکید کنم که همه ما باید بر روی این تهدید متمرکز شویم.

هم چنین اوباما در این دیدار اعلام کرد که آمریکا علاقه مند به توسعه روابط با ترکیه در حوزه نظامی است.

وی در ادامه اقدام ترکیه مبنی بر پذیرش “سخاوتمندانه” پناهجویان سوری و افزایش امنیت در مرزهایش با سوریه را مورد تحسین قرار داد.

هم چنین اردوغان پس از پایان دیدار یک ساعته خود با اوباما در جمع خبرنگاران با ابراز خوش بینی نسبت به تلاشهای دیپلماتیک در مذاکرات وین برای پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه گفت که امیدوار است این تلاشها باعث شود که احساس یاس و ناامیدی در منطقه به پایان برسد.

وی اضافه کرد: به عنوان بخشی از نیروهای ائتلاف ضد داعش حملات خود را علیه مواضع این گروه ادامه می‌دهیم.

هم چنین اردوغان درباره حملات جنگنده‌های روسیه در منطقه ترکمان‌نشین سوریه گفت: در این منطقه بیش از ۵۰۰ شهروند کشته شده اند، در حالیکه در این منطقه داعش حضور ندارد. هم چنان این منطقه بمباران می‌شود. این افراد ترک تبار هستند.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه