کد خبر : 237

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ زمان : ۱۳:۰۹

تاریخچه خم شدن گوشی‌ های هوشمند

یک پزشک: بله! محیط اینترنت پر شد از اخباری در مورد اینکه اگر آی‌فون ۶ یا ۶ پلاس را در جیب شلوارهای تنگ‌ جین بگذارید و هنگام نشتن بی‌مبلاتی کنید، امکان دارد آی‌فون شما خم شود و حتی یکی هم پیدا شد که آی‌فون را با دست‌های خالی خم کرد. به رسم اصطلاح‌سازی فرنگی‌ها، عده […]

یک پزشک: بله! محیط اینترنت پر شد از اخباری در مورد اینکه اگر آی‌فون ۶ یا ۶ پلاس را در جیب شلوارهای تنگ‌ جین بگذارید و هنگام نشتن بی‌مبلاتی کنید، امکان دارد آی‌فون شما خم شود و حتی یکی هم پیدا شد که آی‌فون را با دست‌های خالی خم کرد.

365966 668 تاریخچه خم شدن گوشی‌ های هوشمند

به رسم اصطلاح‌سازی فرنگی‌ها، عده اندکی کوشیدند به این مشکل نام Bend-Gate را بدهند.

خب، به نظر می‌رسد که بدنه فلزی نازک آی‌فون از استحکام کافی در مقابل نیروهای زیاد برخوردار نیست، اما اگر اندکی بیشتر فکر کنیم، این دو مسئله به نظرمان می‌رسد:

۱- اصولا چه کسی پیدا می‌شود که در کاربری روتین با گوشی خود چنین رفتاری داشته باشد؟ به خصوص در مورد کاربران ایرانی آی‌دیوایس‌ها که با بهایی بسیار بیشتر از معادل ارزی آی‌فون را تهیه می‌کنند، فکر می‌کنم در روزها و شاید ماه‌های نخست، آنقدر وسواس وجود داشته باشد که مرتب مواظب نیفتادن گوشی هستند و عده قابل توجهی از آنها کیس برای گوشی تهیه می‌کنند. خیلی‌ از کاربران آی‌فون هم (به تناسب سرمایه اولیه‌ای که برای این گوشی گران باید داشته باشند) آدم‌های جاافتاده‌ای هستند و به نظر نمی‌رسد از آن دسته جوانان جین‌پوشی باشند که فارغ البال یک گوشی ۴٫۷ یا ۵٫۵ اینچی را در جیب شلوارهای خود بگذارند!

اما مسلما همه اینها مشکل آی‌فون را پاک نمی کند و ما انتظار داریم که گوشی آنقدر استحکام داشته باشد که برخی از بی مبالاتی‌های سهوی را تاب بیاورد و هم به ابرو نیاورد! بله ما انتظار نداریم یک گوشی آلومنیومی مقاومت فوق العاده زیادی داشته باشد، اما به نظر می‌رسد که مقاومت آی‌فون ۶ از میزان انتظار ما کمتر است.

حالا ممکن است شماری از مخالفان اپل پیدا بشوند و بهانه‌ای برای تمسخر اپل فن‌ها پیدا کنند، مثلا به این صورت: آی‌فون ۶ رقیب جدی ال جی جی فلکس!

و خبر خوب برای سامسونگی‌ها این است که بعد از انتشار خبر، همان شخصی که با دست آی‌فون ۶ را خم کرده بود، تلاش کرد که گلکسی نوت ۳ را خم کند، اما موفق به این کار نشد. البته ما منتظر هستیم که تست همش نوت ۴ را هم ببینیم!

۲- اما جالب است بدانید که مشکل خم شدن گوشی‌های هوشمند، اصلا چیز جدیدی نیست.

در مورد آی‌فون ۵s هم گزارشاتی وجود داشت:

365967 212 تاریخچه خم شدن گوشی‌ های هوشمند

آی‌فون ۵ و ۴S هم گزارشات مشابهی وجود داشت:

365968 631 تاریخچه خم شدن گوشی‌ های هوشمند

365969 797 تاریخچه خم شدن گوشی‌ های هوشمند

تعدادی از قربانی‌های این حوادث ادعا کرده بودند که آی‌فون بدون گذاشتن در جیب، خود به خود این طور شده!

حتی یکی گزارش کرده بوده که سامسونگ گلکسی اس ۴ را داخل جیب جلویی شلوار گذاشته، پنج دقیقه رانندگی کرده و بعد دیده صفحه نمایش خم شده و ترک برداشته.

365970 416 تاریخچه خم شدن گوشی‌ های هوشمند

کاربران سونی ایکسپریا Z1 هم تجربیان ناخوشایندی داشتند.

365971 785 تاریخچه خم شدن گوشی‌ های هوشمند

بلکبری Q10 و HTC EVO و گوشی کمتر شناخته‌شده Oppo هم همین طور بودند.

365972 934 تاریخچه خم شدن گوشی‌ های هوشمند

365973 910 تاریخچه خم شدن گوشی‌ های هوشمند

ارسال دیدگاه