کد خبر : 524997

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ زمان : ۸:۱۸

تاریخچه بناها و اماکن حرم رضوی‌

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، به نقل از روابط عمومی و تبلیغات به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، با توجه به بیش از ۱۲ قرن سابقه تاریخی حرم مطهر رضوی، این بنای شکوهمند به عنوان نماد توانایی‌های علمی، فنی، هنری و همچنین گوهر معماری جهان اسلام همواره محل توجه گردشگران مذهبی و زیارتی از […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، به نقل از روابط عمومی و تبلیغات به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، با توجه به بیش از ۱۲ قرن سابقه تاریخی حرم مطهر رضوی، این بنای شکوهمند به عنوان نماد توانایی‌های علمی، فنی، هنری و همچنین گوهر معماری جهان اسلام همواره محل توجه گردشگران مذهبی و زیارتی از ایران و سراسر نقاط جهان است.

اماکن تاریخی حرم رضوی تاریخچه بناها و اماکن حرم رضوی‌
بر این اساس و با توجه به اهمیت این مکان مقدس و میراث کهن فرهنگی، انتشارات آستان قدس رضوی کتاب «حرم به روایت تاریخ» نوشته بزرگ عالم‌زاده را به عنوان تاریخچه مختصر اما جامعی از ساختمان، اماکن، بناها و همچنین اقدامات و تغییرات صورت گرفته در فضای حرم مطهر رضوی برای نخستین بار در سال ۱۳۸۷ به چاپ رساند.
این کتاب که تاکنون پنج نوبت توسط به نشر تجدید چاپ شده است، بـا نگاهی تاریخی به پیشینه بنای حرم مطهر و ساخت و ساز آن در دوره‌های مختلف از زمـان ساسانیان تا دوره معاصر پس از انقلاب اسلامی و طرح گسترده توسعه حریم حرم رضوی می‌پردازد.
همچنین معرفی اماکن مختلف حرم مطهر رضوی شامل رواق ها، ایوان ها، صحن ها، مسجد تاریخی گوهرشاد، کتیبه ها، سردرها، تزئینات مختلف از جمله نور و کاشی کاری ها و مشاهیر و علمای مدفون در آن نیز از مطالب دیگر کتاب «حرم به روایت تاریخ» است که اطلاعات ارزشمندی را به خواننده ارائه می‌دهد.
این کتاب برای نخستین بار در قالب مجموعه هشت جلدی «زائر رضوی» و در قطع پالتویی ویژه دهه کرامت ۱۳۹۴ چاپ و روانه بازار شده است.
علاقه مندان به تهیه کتاب «حرم به روایت تاریخ» و همچنین مشاهده و تهیه سایر کتاب های انتشارات آستان قدس رضوی می توانند به نشانی اینترنتی و یا فروشگاه های سطح شهر مشهد و نمایندگی های سراسر کشور مراجعه کرده و یا از طریق سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ با این انتشارات تماس برقرار کنند.

منبع : پایگاه خبری تحلیلی قدس آنلاین
ارسال دیدگاه