کد خبر : 1411

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۷ زمان : ۴:۱۸

بیماری کرونا درمان قطعی ندارد؛ پیشگیری کنید

دکتر حمید عمادی با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده، دوره‌ی پنهان بیماری کرونا ۵ تا ۱۲ روز است، گفت: بعد از این دوره، مبتلایان دچار دو دسته از علایم می‌شوند؛ ۹۸ درصد این افراد تب‌دار هستند و همراه با آن ممکن است علائم تنفسی مانند گلودرد، سرفه و غیره نیز وجود داشته باشد. […]

دکتر حمید عمادی با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده، دوره‌ی پنهان بیماری کرونا ۵ تا ۱۲ روز است، گفت: بعد از این دوره، مبتلایان دچار دو دسته از علایم می‌شوند؛ ۹۸ درصد این افراد تب‌دار هستند و همراه با آن ممکن است علائم تنفسی مانند گلودرد، سرفه و غیره نیز وجود داشته باشد. در گروهی دیگر نیز ممکن است علائم گوارشی مانند اسهال و استفراغ، درد شکم و غیره همراه با علائم تنفسی به وجود بیاید و عمده علائم مرس در علائم تنفسی، گوارشی و کلیوی است.
بیماری کرونا 300x203 بیماری کرونا درمان قطعی ندارد؛ پیشگیری کنید

بیماری کرونا

عمادی در ادامه گفت: کسانی که دچار بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت هستند، بیماری کرونا در آنها شدید می‌شود. اما کسانی که بیماری زمینه‌ای ندارند، کرونا در آنها خفیف بوده و مانند سرماخوردگی ظاهر می‌شود.
وی درباره تشخیص بیماری کرونا گفت: این بیماران صد در صد تظاهرات رادیولوژی داشته که این تظاهرات در عکس رادیولوژی آنها مشخص می‌شود و آنچه که مرس را به طور صد در صد تایید می‌کند، بررسی‌های آزمایشگاهی است. عمادی در ادامه اظهار کرد:‌ هر مریضی که علائم تنفسی داشته و به نوعی با مرس یا کیس قطعی مرس ارتباط داشته باید از او مراقبت و نمونه‌گیری به عمل آید.
وی، افراد تب‌دار و افرادی را که علائم تنفسی داشته باشند، از کسانی دانست که در آنها احتمال ابتلا به بیماری کرونا وجود دارد. این بیماری از نظر درمان هیچ درمان قطعی ندارد و باید پیشگیری کنیم.
.

منبع : مقالات پزشکی و بهداشتی – ایسنا > http://www.isna.ir

ارسال دیدگاه