کد خبر : 527374

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹ زمان : ۸:۰۰

بیرانوند: ظریف غلط زیادی کرده دست داده!

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر امور خارجه از حیث دفاع از انقلاب و رهبری و خون شهدا غیرت دینی کمتر از من ندارد، گفت: اقدام ایشان در دست دادن با آقای اوباما براساس تصمیمی انجام شد که حتی اگر مورد نقد بنده و […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر امور خارجه از حیث دفاع از انقلاب و رهبری و خون شهدا غیرت دینی کمتر از من ندارد، گفت: اقدام ایشان در دست دادن با آقای اوباما براساس تصمیمی انجام شد که حتی اگر مورد نقد بنده و بسیاری از دوستان باشد، بدان معنا نیست که با ادبیاتی ناشایست ایشان را مورد نقد قرار دهیم.
ابوترابی‌فرد در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در پاسخ به تذکر بیرانوند به ظریف درخصوص دست دادن او با اوباما و بیان توهین‌هایی به وزیر امور خارجه گفت: افرادی چون آقای ظریف در دفاع از انقلاب و رهبری و خون شهدا، غیرت دینی کمتر از بنده ندارند.
وی افزود: ممکن است ایشان براساس تصمیمی اقدامی کرده باشند که مورد نقد بنده، شما و بسیاری از دوستان باشد اما این بدان معنا نیست که انسان و افرادی که در تاریخ زندگی‌شان خدمت به انقلاب، امام و رهبری انقلاب را نشان داده‌اند، با ادبیاتی که شایسته نیست مورد نقد قرار دهیم.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما خطوط قرمزی نسبت به آمریکا داریم، گفت: ملت بزرگ ایران جنایات آمریکا را در طول تاریخ و در نیم قرن گذشته هرگز فراموش نخواهند کرد.
ابوترابی‌فرد افزود: چالش‌های امروز در دنیای اسلام در سوریه، یمن، عربستان و سایر کشورهای مسلمانان ناشی از سیاست‌های مذبوحانه، مخالف با منافع ملت اسلام است که توسط سیاست‌مداران آمریکایی رقم می‌خورد.
وی تاکید کرد که قطعا ملت ایران و مجلس موضع قاطعی را نسبت به رفتار سردمداران حکومت آمریکا خواهند داشت و اوضاع را رصد می‌کنند تا خدای ناکرده حتی کمترین رفتاری انجام نشود که بخواهد زمینه نفوذ غرب را فراهم کند.
به گزارش ایسنا، بهرام بیرانوند، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در تذکر شفاهی با تسلیت عروج هزاران زائر خانه خدا گفت: زمانی که صدها حاجی ایرانی به دنبال جنایت سعودی‌ها در آغوش مرگ رفته‌اند یا مفقود شده‌اند، ظریف وزیر امور خارجه به طور تصادفی خود را به آغوش اوباما رساند.
وی با استفاده از ادبیات توهین‌آمیز به وزیر امور خارجه گفت: آقای ظریف غلط زیادی کرده است، اگر به عنوان وزیر خارجه این خطا را کرده از چارچوب وظایف و اختیارات و…
براساس این گزارش، ابوترافی‌فرد رییس جلسه در مواجهه با این سخنان بیرانوند تاکید کرد که باید ادب رعایت شود، اما بیرانوند گفت: تمام شد همان که گفته‌ام.
در این هنگام ابوترابی فرد میکروفن بیرانوند را قطع کرد و گفت که باید رعایت مقام مسوول شود. شما می‌خواهید تذکر دهید اما باید ادب را رعایت کنید و استفاده از این ادبیات صحیح نیست.
در این هنگام بیرانوند با فریاد خواستار ادامه صحبت‌هایش شد که در نهایت با پادرمیانی دهقان عضو هیات رییسه مجلس و تاکید ابوترابی‌فرد بر رعایت ادب و اصول، تذکرش را ادامه داد.
بیرانوند ابراز عقیده کرد: اگر آقای ظریف به عنوان وزیر خارجه این خطا را انجام داده، از چارچوب وظایف و سیاست‌های کلی نظام تخطی کرده و باید مجازات شود، اما اگر به عنوان یک شخص عطش روبوسی با کری و اوباما را دارد بهتر است استعفا کرده و در خانه کری و اوباما بساط کند.
این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: ملت شریف ایران سال‌هاست تاوان رفتار استکباری شیطان بزرگ را می‌دهند و اکنون بسیاری از شهدای ما به خانه بازنگشته‌اند.
وی با وجود تذکرات مکرر ابوترابی مبنی بر ضرورت حفظ ادب از سوی این نماینده افزود: آمریکا قصد ریشه‌کنی ملت ایران را دارد لااقل به اندازه یک جوجه خروس غیرت داشته باشید. ایران فروختنی نیست، در رگ‌های ایران غیرت جاری است، ایران تسلیم آمریکا نخواهد شد.
پیش از این حجت الاسلام حمید رسایی نیز در تذکری انتقادات تندی را به ظریف در واکنش به دست دادنش به اوباما مطرح کرد.
این عضو جبهه پایداری اسلامی در تذکر شفاهی گفت: دو سال قبل گفتند به طور اتفاقی آقای روحانی با اوباما تلفنی صحبت کرده است. سال قبل گفتند آقای ظریف با کری نیم ساعت قدم زده و امسال می‌گویند آقای ظریف به صورت اتفاقی با اوباما مواجه شده و دست داده است. حتما قرار است سال آینده به طور اتفاقی به بغل هم بپرند و ماچ و بوسه کنند.
وی با بیان اینکه تاریخ پر از این اتفاقات اتفاقی است گفت: به طور اتفاقی عده‌ای غدیرخم را فراموش کردند و به طور اتفاقی یک سری از فرماندهان امام حسن امام را تنها گذاشتند. همچنین عده‌ای به طور اتفاقی به لشکر یزید پیوستند و عاشورا را رقم زدند. همه آنها اتفاق بوده است. اما از یاد نبریم که به طور اتفاقی همه اینها از گندم ری محروم شدند.
این عضو جبهه پایداری خطاب به وزیر خارجه گفت: آقای ظریف چطور به طور اتفاقی راه را کج نکردید تا با آن دست چدنی مواجه نشوید و با دستی که به خون ملت‌های مسلمان و ملت ایران آغشته است‌، دست ندهید، ما این را بررسی می‌کنیم.
رسایی سپس به دیدار مقام معظم رهبری اشاره و اظهار کرد: آقای محسنی جانباز ۷۰ درصد در دیدار با رهبری نکته‌ای در مورد نمایندگان یادآور شدند که رهبری فرمودند این را به من نگویید به خودشان و کسانی که حواسشان نیست‌، بگویید.
بعد از این صحبت‌های رسایی‌ و به درخواست او‌، فیلم این دیدار در مجلس پخش شد.
رسایی بعد از پخش این فیلم خطاب به نمایندگان گفت: مبادا به طور اتفاقی سند ذلت این ملت در این مجلس تصویب شود.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه