کد خبر : 531040

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ زمان : ۲۰:۰۰

بیانیه مهم آمریکا درباره سقوط جنگنده روسی

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: اسناد و مدارک ترکیه و آمریکا نشان می‌دهند که بمب افکن سوخوی ۲۴ روسیه پیش از آنکه ساقط شود حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بود اما در حال حاضر بسیار مهم است که مسکو و آنکارا در راستای کاهش تنش‌ها مذاکره و همکاری کنند. الیزابت ترودو، سخنگوی وزارت […]

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: اسناد و مدارک ترکیه و آمریکا نشان می‌دهند که بمب افکن سوخوی ۲۴ روسیه پیش از آنکه ساقط شود حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بود اما در حال حاضر بسیار مهم است که مسکو و آنکارا در راستای کاهش تنش‌ها مذاکره و همکاری کنند.

الیزابت ترودو، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: اسناد به دست آمده از منابع ترکیه و آمریکا حاکی از آنند که جنگنده سوخوی روسیه علی رغم هشدارهای مکرر نیروهای ترکیه حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بود.

این در حالی است که وی به این مساله که این جنگنده در زمان ساقط شدن دقیقا در کجا قرار داشت اشاره‌ای نکرد.

ترودو گفت: اگرچه آمریکا از حق ترکیه برای دفاع از حریم هوایی‌اش حمایت می‌کند اما در حال حاضر بسیار مهم است که آنکارا و مسکو برای کاهش تنش‌ها در هر دو طرف اقداماتی انجام دهند.

وی افزود: ما باید در حال حاضر هر دو طرف را تشویق به برگزاری مذاکره و کاهش تنش‌ها کنیم. ادامه مذاکرات میان روسیه و ترکیه در حال حاضر از بیشترین اهمیت برخوردار است.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه