کد خبر : 527163

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ زمان : ۰:۰۱

بیانیه شدید اللحن وزیر ارشاد در پی فاجعه خونبار منا

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور بیانیه ای به مناسبت فاجعه خونبار سرزمین منا، ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان، برای مصدومان این حادثه اسفبار از خداوند متعال شفای عاجل مسالت کرد. به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن کامل بیانیه علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور بیانیه ای به مناسبت فاجعه خونبار سرزمین منا، ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان، برای مصدومان این حادثه اسفبار از خداوند متعال شفای عاجل مسالت کرد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن کامل بیانیه علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:
إنا لله وإنا إلیه راجعون

فاجعه خونبار جانباختن جمع کثیری از زائران بیت الحرام و هموطنان عزیزمان را در سرزمین وحی به پیشگاه مقام معظم رهبری، خانواده های معظم جانباختگان و ملت بزرگ ایران تسلیت می گویم و برای مصدومان این حادثه اسفبار از خداوند متعال شفای عاجل مسالت دارم.

اخبار رسیده از سرزمین وحی حاکی است که به دلیل عدم همکاری ماموران دولت عربستان سعودی پیکر دهها نفر از جانباختگان همچنان در سرزمین منا روی زمین مانده و صدها نفر از مجروحان حادثه در بیمارستان ها و مراکز درمانی در انتظار رسیدگی هستند ولی ماموران دولت عربستان از رسیدگی به وضعیت آنان جلوگیری می کنند.

بدیهی است مسئولیت حفظ جان حجاج و زائران حرم الهی مستقیما به عهده دولت عربستان بوده و در این حادثه خونبار که موجب جانباختن صدها نفر زائر بیت الله الحرام از کشورهای مختلف اسلامی و آسیب دیدن بیش از ۲۰۰۰ هزار نفر گردید دولت آن کشور موظف است هر چه سریع تر تسهیلات لازم را برای جمع آوری پیکر این عزیزان و درمان مجروحان فراهم سازد. برای کلیه خانواده های جان باختگان از خداوند متعال صبر و اجر جزیل مسالت دارم.

دولت جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می داند تا روشن شدن ابعاد مختلف این فاجعه اسف بار موضوع را با جدیت پیگیری نماید.

ارسال دیدگاه