کد خبر : 527696

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ زمان : ۱۴:۰۰

بیانیه تروریست‌های سوریه علیه ایران و روسیه

بیش از چهل گروه تروریستی در سوریه، با امضای بیانیه‌ای از کشورهای منطقه خواسته‌اند اتحادی منطقه‌ای علیه تهران و مسکو تشکیل دهند. به گزارش فارس، بیش از ۴۰ گروه از تروریست‌های مخالف دولت سوریه خواستار تشکیل ائتلافی در منطقه علیه ایران و روسیه شده‌اند. به گزارش رویترز، این گروه‌ها که گروه‌های تحت چتر حمایتی «ارتش […]

بیش از چهل گروه تروریستی در سوریه، با امضای بیانیه‌ای از کشورهای منطقه خواسته‌اند اتحادی منطقه‌ای علیه تهران و مسکو تشکیل دهند.
به گزارش فارس، بیش از ۴۰ گروه از تروریست‌های مخالف دولت سوریه خواستار تشکیل ائتلافی در منطقه علیه ایران و روسیه شده‌اند.
به گزارش رویترز، این گروه‌ها که گروه‌های تحت چتر حمایتی «ارتش آزاد سوریه» را هم شامل می‌شوند، با بیان اتهامات بی‌پایه همکاری‌های منطقه‌ای را برای مقابله با آنچه «اشغال‌گری سوریه توسط ائتلاف ایران و روسیه» خوانده شده، ضروری دانسته‌اند.
جنگنده‌های روسیه، از چهارشنبه هفته گذشته پس از درخواست بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه مواضع گروه‌های تروریستی در سوریه را بمباران کردند.
گروه تروریستی «احرار الشام»، این بیانیه را برای خبرگزاری رویترز ارسال کرده، اما اشاره‌ای به نام هیچ کشوری برای تشکیل اتحاد علیه ایران و روسیه نکرده است. با این وجود، مستندات فراوانی در تأیید حمایت کشورهای ترکیه، عربستان سعودی و قطر از گروه‌های تروریستی در سوریه وجود دارند.
نام گروه تروریستی داعش و جبهه‌النصره در میان گروه‌های امضاکننده این بیانیه دیده نمی‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه