کد خبر : 2759

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۳ زمان : ۷:۲۵

به زودی نمازم را در مسجد اموی دمشق می‌خوانم

به گزارش تازه هیا جهان و به نقل از قدس آنلاین به نقل از پایگاه خبری النخیل، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با حمله شدید به حکومت سوریه، آن را یک نظام تروریستی خواند و مدعی شد به زودی در مسجد اموی دمشق نماز پیروزی را خواهد خواهند. اردوغان که در اجتماع عمومی حزب […]

به گزارش تازه هیا جهان و به نقل از قدس آنلاین به نقل از پایگاه خبری النخیل، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با حمله شدید به حکومت سوریه، آن را یک نظام تروریستی خواند و مدعی شد به زودی در مسجد اموی دمشق نماز پیروزی را خواهد خواهند.

اردوغان که در اجتماع عمومی حزب عدالت و توسعه سخنرانی می کرد با تکرار ادعاهای گذشته خود درباره سوریه، نظام حاکم بر آن را تروریستی توصیف و تأکید کرد که ترکیه نمی تواند دربرابر درگیری ها در سوریه بی تفاوت باشد.

اردوغان با انتقاد از سفر احزاب ترک مخالف خود به دمشق گفت: آنها از این کار خود خجالت زده خواهند شد اما ما در مقابل به زودی به سوریه می رویم و با برادران خود دیدار و بر مزار صلاح الدین ایوبی فاتحه خواهیم خواند.

اردوغان که به نظر می رسد برای دیدارهای خود از دمشق پس از سرنگونی دولت سوریه برنامه ریزی کرده است گفت: بعد از فاتحه بر مزار صلاح الدین به صحن بزرگ مسجد اموی می رویم تا در آنجا نماز بخوانیم و از آنجا به زیارت قبر بلال حبشی، ابن عربی، دانشکده سلیمانیه و ایستگاه حجاز می رویم !

حزب جمهوری خواه خلق ترکیه که از بزرگ ترین احزاب مخالف اردوغان به شمار می آید بارها نسبت به تعامل دولت ترکیه با بحران سوریه و دخالت های حزب عدالت و توسعه در امور دمشق انتقاد کرده است. مواضع اردوغان و حمایت های وی از گروه های تروریستی و تکفیری جبهه النصره و داعش انتقادهای فراوانی را علیه وی در منطقه برانگیخته است.

ارسال دیدگاه