کد خبر : 529869

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷ زمان : ۱۰:۰۰

به بهانه ۳۷ سالگی علی کریمی

از معدود نام هایی که پرسپولیسی ها و استقلالی ها بر سرش توافق دارند، علی کریمی است. مردی که فردا ۳۷ ساله می شود. در ورزشگاه ها هنگام بازی های لیگ یا ملی، بیش از همه تشویق می شود. در سایت ها و وبلاگ ها، در مقایسه با بقیه ورزشکاران ایران بیشترین توجه به اوست. […]

از معدود نام هایی که پرسپولیسی ها و استقلالی ها بر سرش توافق دارند، علی کریمی است. مردی که فردا ۳۷ ساله می شود.
در ورزشگاه ها هنگام بازی های لیگ یا ملی، بیش از همه تشویق می شود. در سایت ها و وبلاگ ها، در مقایسه با بقیه ورزشکاران ایران بیشترین توجه به اوست.
کریمی برخلاف سایر چهره های مشهور فوتبالی، اهل حضور در برنامه های صداوسیما نیست. ضمن این که هیچ وقت در مصاحبه هایش از جمله های رایجی مثل “مردم خودشان همه چیز را می دانند” استفاده نمی کند. بروز رفتارهای غیر متعارف و شنا کردن در جهت مخالف آب، از مشخصه های محمدعلی کریمی پاشاکی است.
در این گزارش به نمونه هایی از رفتارهای علی کریمی اشاره شده است. عملکردی که صرف نظر از رفتار پهلوانانه در فرهنگ ایران زمین، در عرف بین المللی نیز رفتار جوانمردانه یک سوپر استار، در خارج از محیط ورزش است.
برخی از فعالیت های انسان دوستانه این فوتبالیست محبوب ایرانی در زیر آمده است.
کودکان و سالمندان بی سرپرست
در منطقه محروم پیشوای ورامین، در موسسه ای به نام “خانه سازندگان فردا” حدود ۱۲۰ نفر زندگی می کنند. از بچه های بی سرپرست گرفته تا سالمندان. این مجموعه؛ هیات امنایی دارد که متشکل از افراد خیر، تحصیل کرده و اساتید دانشگاه است.
بین اعضای هیات امنا، یک فوتبالیست نیز به صورت افتخاری حضور دارد. شرط حضورش این بود که کسی متوجه نشود آن جا فعالیت می کند اما یکی دیگر از اعضای این موسسه خیریه، نام او را افشا کرد.
این فوتبالیست کسی نیست غیر از علی کریمی. برنج سالیانه این موسسه را تامین می کند. کمک های نقدی، پوشاک و تهیه کولر برای آن منطقه بسیار گرم والبته ماشین لباسشویی از دیگر اقدامات کریمی است.
غیر از ارسال کمک، هر وقت فرصت کند سری به آن جا می زند و با بچه ها، فوتبال گل کوچک بازی می کند.
رفیق دردهای بابک معصومی
بابک معصومی کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال ایران پس از مدت ها مبارزه با سرطان؛ سرانجام از دنیا رفت.
سال گذشته وقتی علی کریمی را به جرم آب خوردن در ماه رمضان از باشگاه استیل آذین اخراج کردند، معصومی در مصاحبه ای گفت:  “مردم باید بدانند زمانی که پزشکان از من قطع امید کرده بودند، فقط علی کریمی بود که با سخاوتش مثل همیشه تمام هزینه های بیمارستان مرا پرداخت کرد. با هزینه او از یک اتاق عمومی به اتاق اختصاصی رفتم و تمام هزینه های مربوط به درمانم را هم او پرداخت کرد.”
تا قبل از این مصاحبه معصومی، کسی از این ماجرا مطلع نبود. جالب آن که بسیاری از مسئولین ورزش بارها با حضور در بیمارستان، مقابل دوربین های تلویزیونی و عکاسان رسانه ها، وعده کمک به معصومی را داده بودند.
اما پس از پخش ویدئوها در تلویزیون و چاپ عکس ها، وعده های خود را فراموش می کردند.
کریمی وعده ای نداد. بی سر و صدا و به دور از دوربین ها فقط به آنچه احساسات انسانی اش ایجاب می کردند عمل کرد.
او حتی قصد داشت معصومی را برای معالجه به آمریکا بفرستد اما شرایط ادامه درمان در ایران مهیا شد.
بلندقدترین مرد ایران
قد یک جوان بیمار، به خاطر عملکرد نامناسب غدد داخلى و تشخیص نادرست پزشکان بسیار بیشتر از حد متعارف رشد کرده و به ۵۰/۲ متر رسیده.
حال آن که او که اهل شمال ایران است، به لحاظ مالى هم در شرایطى نبود که از پس هزینه هاى سنگین عمل جراحى برآید.
مرتضى مهزاد در گفتگوى خود با نشریه ای محلى از آرزوهایش یاد کرده و داشتن یک دستگاه کامپیوتر و ملاقات با على کریمى را رویاهای خود دانسته بود.
علی کریمی با اطلاع از این موضوع، در رستورانى در خیابان سئول؛ صحنه های زیبایی را رقم زد.
عکسی که کریمی این جوان بلندبالا را در آغوش گرفته، در رسانه ها منتشر شد. گرچه رسانه ای شدن این مسئله برخلاف میل کریمی و صرفاً به دلیل پیشگام شدن یک برنامه تلویزیونی در ملاقات کریمی و مهزاد رخ داد.
اما پس از آن ملاقات؛ کسی متوجه نشد کریمی تا چه اندازه در شاد کردن دل مرتضی مهزاد پیش رفته است.
لباس تیم ملی دختران
تیم ملی فوتبال دختران زیر ۱۹ سال ایران که راهی رقابت‌های مقدماتی قهرمانی آسیا شده بود، مهناز امیر شقاقی را به عنوان سرمربی بالای سر خود می دید.
او در مصاحبه ای گفت: “علی کریمی نسبت به فوتبال بانوان توجه خاصی دارد. او یک الگوی ورزشی برای ارتقای روحیه بازیکنان است و جدا از این موضوع، کریمی امکانات و لوازم مورد نیاز ما را تامین کرد.”
کریمی باز هم ترجیح داد در این مورد صحبتی نکند، امیر شقاقی اما از صحبت‌ها و اقدامات روحیه‌بخش مرد سال سابق فوتبال آسیا خبر داد و گفت: “کریمی نمی‌خواست نامش مطرح شود، او برای بازیکنان ما فقط یک شرط گذاشت. کریمی گفت به شرطی این کمک‌ها را انجام می‌دهد و ادامه خواهد داد که تیم ما گل بزند و مقام بیاورد.”
این مصاحبه نیز با واکنش تند مسئولین فدراسیون فوتبال مواجه شد. آن ها به بی توجهی متهم شده و از نگاه رسانه ها، در تامین البسه تیم ملی دختران ایران کوتاهی کرده بودند.
منبع : ورزش 3
ارسال دیدگاه