کد خبر : 3234

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ زمان : ۷:۰۰

بهترین های سال ۲۰۱۴ را بشناسید

به گزارش افکارنیوز، در انتخاب پر افتخارترین‌ ورزشکاران‌ سال ۲۰۱۴ ملاک‌های متعددی‌ از جمله رکوردهایی‌ که به ثبت رسانده‌اند، عناوین جهانی که کسب کرده و همچنین قرار گرفتن طولانی مدت در صدر اخبار در نظر گرفته شده است. ۱۰ورزشکار پر افتخار سال ۲۰۱۴ عبارتند از: ۱- کریستیانو‌ رونالدو( فوتبال): ملی پوش پرتغالی رئال‌مادرید‌ در فصل […]

به گزارش افکارنیوز، در انتخاب پر افتخارترین‌ ورزشکاران‌ سال ۲۰۱۴ ملاک‌های متعددی‌ از جمله رکوردهایی‌ که به ثبت رسانده‌اند، عناوین جهانی که کسب کرده و همچنین قرار گرفتن طولانی مدت در صدر اخبار در نظر گرفته شده است.

۱۰ورزشکار پر افتخار سال ۲۰۱۴ عبارتند از:
۱- کریستیانو‌ رونالدو( فوتبال):
ملی پوش پرتغالی رئال‌مادرید‌ در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ به رکورد بیشترین گل زده در رقابت‌های چمپیونزلیگ‌ رسید ۱۷ گلی که رونالدو‌ برای رئال‌مادرید به ثمر رساند این تیم اسپانیایی را به دهمین عنوان قهرمانی در چمپیو‌نزلیگ‌ رساند.

۲- لیونل مسی( فوتبال):
مهاجم آرژانتینی‌ بارسلونا به دو رکورد پر افتخار در سال گذشته رسید او به عنوان گلزن‌ترین مهاجم تاریخ لالیگا با ۲۵۳ گل و تاریخ‌ رقابت‌های چمپیونزلیگ‌ با ۷۴ گل معرفی شد، او همچنین همراه با تیم ملی آرژانتین به نایب قهرمانی بازی‌های جام جهانی‌ ۲۰۱۴ رسید.

۳- نواک جوکوویچ( تنیس):
تنیسور صربستانی برای سومین مرتبه مرد شماره یک تنیس جهان انتخاب شد او در سال گذشته چهار قهرمانی در رقابت‌های مسترز را به نام خود ثبت کرد.

۴- کاتینکا‌ هانسرو( شنا):
شناگر زن اهل مجارستان از سوی فدراسیون جهانی شنا- فیفا، به عنوان برترین شناگر زن در سال ۲۰۱۴ انتخاب شد او فقط در یک سال گذشته ۵ رکورد جهانی را جا به جا کرد و به ۵۱ مدال طلا در مسابقات رسمی دست یافت.

۵- رینود لاوینلی( پرش با نیزه):
ورزشکار فرانسوی در سال ۲۰۱۴ به عنوان برترین دو و میدانی کار از سوی فدراسیون جهانی انتخاب شد. او رکورد جهانی جدید پرش ۶ متر و ۱۶ سانتیمتر با نیزه را به نام خود ثبت کرد.

۶- ویکتورآن ( اسکیت سرعت):
هر چند ویکتور آن متولد کشور کره جنوبی است. اما تغییر ملیت داده و با نام کشور روسیه در بازی‌های زمستانی سوچی شرکت کرد. او در این بازی‌ها ۶ مدال طلا برای روسیه کسب کرده و رکورد اسکیت سرعت مردان در بخش‌های ۵۰۰ و ۱۰۰۰ متر را هم ارتقاء داد.

۷- لوئیز همیلتون ( فرمول یک):
راننده انگلیسی همراه با تیم مک لارن به ۱۱ عنوان قهرمانی در مسابقات گراندپری فرمول یک رسید و برای دومین سال عنوان قهرمان جهان فرمول یک را به خود اختصاص داد.

۸- کوهای اوچیمورا ( ژیمناستیک):
ژیمناستیک ژاپنی به پنجمین عنوان قهرمانی خود در مسابقات جهانی دست یافت که تاکنون توسط هیچ ژیمناست دیگری تکرار نشده است.

۹- دینگ جونهای( بیلیارد):
این ورزشکار چینی نخستین بازیکن آسیایی است که در رشته بیلیارد به صدر رنکینگ جهانی دست می‌یابد. او قهرمان مسابقات مسترز آلمان و رقابت‌های آزاد چین است.

۱۰- والری آدامز( دو و میدانی):
ورزشکار نیوزیلندی از سوی فدراسیون جهانی دو و میدانی به عنوان برترین دونده زن جهان در سال ۲۰۱۴ برگزیده شد. آدامز در مسابقات جهانی داخل سالن و رقابت‌های مشترک المنافع به عنوان قهرمانی رسید و در لیگ دایاموند( الماس) هم تمامی ۷ مدال طلای ماده‌های مختلف را به خود اختصاص داد.

ارسال دیدگاه