کد خبر : 531463

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ زمان : ۱۸:۰۰

بنادر قشم، هرمز و بندرعباس تعطیل شد

آیت حقانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر اثر این سامانه ناپایدار امروز تمام بنادر مسافری قشم، هرمز و بندرعباس به دلیل طوفان و گرد و خاک شدید تعطیل شده است و تا اطلاع ثانوی از تردد هر گونه شناور در حوزه دریایی تنگه هرمز جلوگیری می شود. وی با […]

آیت حقانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر اثر این سامانه ناپایدار امروز تمام بنادر مسافری قشم، هرمز و بندرعباس به دلیل طوفان و گرد و خاک شدید تعطیل شده است و تا اطلاع ثانوی از تردد هر گونه شناور در حوزه دریایی تنگه هرمز جلوگیری می شود.
وی با بیان اینکه بر اثر این سامانه از روز شنبه ۱۴ آذر شاهد افزایش بادهای غربی بر روی خلیج فارس و متلاطم بودن دریا بودیم، گفت: این روند همراه با افزایش ابر در روز گذشته نیز ادامه یافت و از امروز شاهد وزش باد شدید غربی بر روی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هستیم.
حقانی مواج شدن دریا، ابرناکی آسمان با احتمال وقوع رگبار پراکنده، باران و رعد و برق در برخی نقاط استان به ویژه نیمه شرقی هرمزگان را از دیگر نتایج ورود سامانه ناپایدار به این منطقه اعلام کرد.
وی اضافه کرد: از فردا تداوم وزش بادهای غربی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان با شدت کمتری ادامه می یابد و از روز چهارشنبه هفته جاری با نفوذ و فعالیت سامانه پرفشار سرد شمالی در مناطق شرقی و مرکزی هرمزگان، تنگه هرمز و دریای عمان، شاهد افزایش بادهای شمال شرقی و متلاطم شدن این مناطق دریایی خواهیم بود.
حقانی گفت: در روز یاد شده بروز پدیده گرد و غبار، کاهش دما و رطوبت نسبی نیز دور از انتظار نیست و باید اقدام های لازم برای مواجهه با شرایط یاد شده پیش بینی شود.
رئیس اداره هواشناسی قشم همچنین بر ضرورت پیش بینی تمهیدهای لازم برای تردد شناورها در مسیر اسکله شهید ذاکری قشم و حقانی بندرعباس در روزهای یاد شده تاکید کرد.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )
ارسال دیدگاه