کد خبر : 523731

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ زمان : ۱۳:۴۱

بزرگ‌ترین مسجد اروپا در روسیه افتتاح می‌شود

شیعه نیوز : شورای مفتیان روسیه از رهبران جهان اسلام جهت حضور در مراسم افتتاحیه بزرگ‌ترین مسجد اروپا در مسکو که قرار است همزمان با عید قربان برگزار شود، دعوت به‌عمل آورد. این شورا تاکنون دعوت‌نامه‌هایی را برای مسئولان کشورهای ایران، اردن، عربستان، فلسطین، قطر، کویت، ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان، آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان برای […]

شیعه نیوز : شورای مفتیان روسیه از رهبران جهان اسلام جهت حضور در مراسم افتتاحیه بزرگ‌ترین مسجد اروپا در مسکو که قرار است همزمان با عید قربان برگزار شود، دعوت به‌عمل آورد.
این شورا تاکنون دعوت‌نامه‌هایی را برای مسئولان کشورهای ایران، اردن، عربستان، فلسطین، قطر، کویت، ترکیه، قزاقستان، قرقیزستان، آذربایجان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان برای حضور در مراسم افتتاحیه ارسال کرده است.
شورای مفتیان روسیه اعلام کرد: هیأت‌هایی از کشورهای عراق، لیبی، سودان، ترکیه، هند و چاد در این مراسم حضور خواهند داشت.
توسعه مسجد مسکو با همکاری و حمایت مالی و معنوی تعدادی از کشورهای اسلامی به‌ویژه فلسطین و ترکیه که هنرمندان آنها در طراحی و تزئینات این مسجد سهیم بودند، صورت گرفت.
گفتنی است؛ مسجد مسکو در سال ۱۹۰۴ میلادی ساخته شد؛ این مسجد گنجایش ۱۰ هزار نمازگزار را  دارد  و مساحت آن ۱۹ هزار متر مربع است؛ مسجد مسکو پس از بازسازی  دارای امکاناتی از جمله پارکینگ، موزه، مرکز اسلامی و مدرسه است.
ارسال دیدگاه