کد خبر : 529868

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۷ زمان : ۱۲:۰۰

برنامه دولت پذیرش ۲۵ میلیون گردشگر خارجی

معاون امور فرهنگی، گردشگری و ورزشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: برنامه دولت پذیرش و استقبال از ۲۵ میلیون گردشگر خارجی در طول سالهای برنامه ششم توسعه است. پریسا نوروزی روز شنبه در جلسه بررسی محورهای توسعه فرهنگی، گردشگری و ورزشی شهرستان خوی افزود: باید زمینه سازی لازم در کل کشور برای این امر […]

معاون امور فرهنگی، گردشگری و ورزشی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: برنامه دولت پذیرش و استقبال از ۲۵ میلیون گردشگر خارجی در طول سالهای برنامه ششم توسعه است.

پریسا نوروزی روز شنبه در جلسه بررسی محورهای توسعه فرهنگی، گردشگری و ورزشی شهرستان خوی افزود: باید زمینه سازی لازم در کل کشور برای این امر صورت بگیرد و در این خصوص سند خاصی نیز در حال تنظیم است. 

وی اظهار کرد: نگاه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تدوین برنامه های سال های آتی در حوزه گردشگری یک نگاه راهبردی و ویژه است. 

وی بیان کرد: باب گردشگری برای تدوین برنامه ششم توسعه بسیار روشن است و طرح های پیشنهادی در مورد گردشگری در طول برنامه عملیاتی می شود. 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی هم در این جلسه با اشاره به کمبود امکانات ورزشی در دومین شهرستان بزرگ آذربایجان غربی گفت: شهرستان خوی با توجه به اینکه با کشورهای همسایه از جمله ترکیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان تفاهم نامه های ورزشی منعقد کرده، اما به علت کمبود امکانات ورزشی به ویژه نبود خوابگاه، قادر به میزبانی شایسته و برگزاری مسابقه های ورزشی استانی، کشوری و بین المللی نیست. 

حسین سیوانی اصل همچنین با اشاره به مشکل های شهرستان خوی در حوزه های فرهنگی و گردشگری خواستار تخصیص بودجه مناسب برای رفع مشکل های شهرستان در حوزه گردشگری شد. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی هم در این جلسه گفت: گردشگری یکی از محورهای توسعه استان معرفی شده و شهرستان خوی در این زمینه دارای پتانسیل های فراوان طبیعی و تاریخی است. 

جلیل جباری با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری آثار تاریخی اظهار کرد: ضرورت صیانت و حفاظت از ابنیه تاریخی که دارای وضعیت ویژه در استان هستند، از اولویت های کاری ماست.
وی همچنین در خصوص طرح اولیه مجموعه شمس تبریزی در خوی گفت: طرح اولیه آرامگاه شمس تبریزی خوی توسط یکی از معماران مطرح بین المللی طراحی شده و آماده اجراست که امیدواریم با تامین اعتبارهای لازم عملیات اجرایی آن آغاز شود. 

مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با بیان اینکه بودجه ورزشی استان آذربایجان غربی بسیار کم است، به وضعیت نامساعد سالن های ورزشی خوی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شهرستان خوی مهد ورزش استان می باشد، امکانات ورزشی این شهرستان در خور شأن و جایگاه آن نیست. 

پس از این جلسه، اعضای شرکت کننده به همراه معاون امور فرهنگی، ورزشی و گردشگری سازمان مدیریت و برنامه ریزی از پروژه های در حال مرمت شهرستان خوی از جمله کلیسای سورپ سرکیس و مسجد مطلب خان و ورزشگاه پنج هزار نفری خوی بازدید کردند. 

شهرستان خوی با بیش از ۳۵۴ هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی و هجدهمین شهر تاریخی، مذهبی و فرهنگی ایران اسلامی است.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )
ارسال دیدگاه