کد خبر : 531576

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ زمان : ۸:۰۰

برنامه‌های حرم رضوی در سوگ پیامبر اعظم (ص)

حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی با اعلام این خبر عنوان کرد: قرائت زیارت امین الله، سخنرانی، مرثیه سرایی، عزاداری و سینه زنی از برنامه‌های تدارک دیده شده در  شب ارتحال نبی مکرم اسلام(ص) خواهد بود. وی با اشاره به اینکه حجج اسلام والمسلمین سعیدی و […]

امام رضا برنامه‌های حرم رضوی در سوگ پیامبر اعظم (ص)

حجت الاسلام و المسلمین سید جلال حسینی، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی با اعلام این خبر عنوان کرد: قرائت زیارت امین الله، سخنرانی، مرثیه سرایی، عزاداری و سینه زنی از برنامه‌های تدارک دیده شده در  شب ارتحال نبی مکرم اسلام(ص) خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه حجج اسلام والمسلمین سعیدی و ماندگاری از سخنرانان و خطباء این مراسم هستند، افزود: در این ویژه برنامه مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) احمد واعظی، مهدی سروری و ابراهیم قانع به سوگواری و مرثیه‌سرایی می‌پردازند.
حجت الاسلام حسینی اظهار کرد: این مراسم ۱۸ آذر ماه از ساعت ۱۸ در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برپا می‌شود.
وی همچنین با اشاره به ویژه برنامه‌های روز ارتحال پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) افزود: آیت الله سید احمد علم الهدی و حجج اسلام والمسلمین نظری منفرد، رفیعی و سید جعفر اسلامی فر در روز ارتحال پیامبر(ص) به ایراد سخن می پردازند.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی در ادامه بیان کرد: زیارت ائمه بقیع علیهم‌السلام و مرثیه‌سرایی توسط محمد موحدی نیا اجرا می شود و سپس سید حسین محمدنیا و محمد عطاپور به مداحی و ذکر مصیبت خواهند پرداخت.
وی با اشاره به قرائت زیارت پیامبر(ص) از راه دور در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: در این مراسم که بعد از نماز ظهر و عصر برگزار می شود، محسن فنایی، علی ملائکه و امیر عارف به مداحی و مرثیه سرایی می پردازند.

منبع : خبرگزاری حوزه
ارسال دیدگاه