کد خبر : 523916

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ زمان : ۱۸:۰۰

بررسی نامه رهبر انقلاب توسط ۴۰۰ پزشک مسلمان جهان

فارس : علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی، با اشاره به نشست پزشکان مسلمان جهان و نقش آن در تبیین بیداری اسلامی اظهار داشت: از سال ۱۳۹۰ با تشکیل مجمع عمومی مجمع جهانی بیداری اسلامی و در ادامه تشکیل شورای عالی مجمع و دبیرخانه فعالیت های مختلف آغاز و اجلاس هایی برگزار کردیم. […]

فارس : علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی، با اشاره به نشست پزشکان مسلمان جهان و نقش آن در تبیین بیداری اسلامی اظهار داشت: از سال ۱۳۹۰ با تشکیل مجمع عمومی مجمع جهانی بیداری اسلامی و در ادامه تشکیل شورای عالی مجمع و دبیرخانه فعالیت های مختلف آغاز و اجلاس هایی برگزار کردیم.
ولایتی تصریح کرد: در همین زمینه  ما در جهت تحقق اهداف ترسیم شده، در صفوف و سنین مختلف از جمله علما، جوانان، زنان، شعرا، اساتید دانشگاه، اجلاس های منطقه ای و …را برگزار کرده‌ایم و در ادامه همین مسیر در ارتباط با پزشکان مسلمان جهان که از سوی مجمع حهانی اهل بیت دعوت شده بودند تلاش کردیم با فعال کردن دبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی و حضور اینجانب در قبل از برگزاری و برنامه ریزی و در ادامه در زمان برگزاری مباحث مختلف در رابطه با بیداری اسلامی را برای اعضا تبیین و ارایه کنیم که خوشبختانه با توجه به اظهار نظر شرکت کنندگان به نظر میرسد توفیقات مناسبی به دست آمده باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: مجمع جهانی اهل بیت ضمن دعوت از این گروه زمینه های لازم را فراهم و در ادامه با مشارکت مجمع جهانی بیداری، دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری این اجلاس برگزار شد همچنین این اجلاس با همکاری دانشگاه های  علوم پزشکی مشهد، تهران و شیراز، استانداری، شورای اسلامی و شهرداری مشهد در حال برگزاری است.
ولایتی برگزاری چنین اجلاسی را در نوع خود در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بی‌نظیر دانست و گفت: این اولین بار است
حدود ۴۰۰ نفر از پزشکان برجسته  مسلمان جهان که با پرداخت بخش عمده ای هزینه های شرکت در اجلاس به جمهوری اسلامی ایران  سفر کردند با توجه به علاقه ای که برای حضور در جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمترین کشور اسلامی در جهان اسلام و تاثیرگذار در عرصه بین الملل داشتند.
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی افزود: در کنار مباحث تخصصی و علمی از جمله مهمترین مباحث بحث و تبادل نظر در خصوص نامه بسیار مهم رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و تبیین ابعاد مختلف این نامه بود که عصر روز پنج شنبه با حضور اینجانب و کارشناسان برجسته در تالار کتابخانه آستان قدس رضوی برگزار شد.
وی در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه های مجمع جهانی بیداری اسلامی هم گفت: برگزاری نشست های تخصصی و اجلاس های مختلف برای گروه های مرجع از کشورهای مختلف برگزهر خواهد شد ضمن آنکه در آینده نزدیک در عراق شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی تشکیل خواهد شد.

ارسال دیدگاه