کد خبر : 488186

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۷ زمان : ۱۶:۵۳

چه کسانی می‌توانند بدون آزمون برای مقطع دکترا ثبت‌نام کنند؟

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان؛ برای سال تحصیلی جدید ۳ دانشگاه برای پذیرش دانشجوی دکترا بدون آزمون ثبت‌نام می‌کنند. این دانشگاه عبارتند از دانشگاه ارومیه، رازی، و یاسوج! در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ از میان دانشجویان ممتاز رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشجویانی که معدل کارشناسی آنها ۱۶ و معدل کارشناسی ارشد آنها ۱۷ بود و […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان؛ برای سال تحصیلی جدید ۳ دانشگاه برای پذیرش دانشجوی دکترا بدون آزمون ثبت‌نام می‌کنند. این دانشگاه عبارتند از دانشگاه ارومیه، رازی، و یاسوج!

در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ از میان دانشجویان ممتاز رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشجویانی که معدل کارشناسی آنها ۱۶ و معدل کارشناسی ارشد آنها ۱۷ بود و البته بیشتر از ۲ سال از تاریخ فارغ‌التحصیلی آنها طی نشده باشد می‌توانند در این دوره ثبت‌نام کنند.

این متقاضیان می‌توانند تا پنجم مردادماه مدارک خود را به دانشگاه ارومیه تحویل دهند.

شایان ذکر است که این افراد باید حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و صاحبه را کسب کنند.

زمان مصاحبه داوطلبان شهریور ماه امسال خواهد بود.

رشته‌های دکترای پذیرش بدون آزمون کتبی در دانشگاه یاسوج شامل شیمی، فیزیک، جداسازی، فیزیولوژی، کشاورزی، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی است.

دانشگاه رازی نیز برای رشته‌های آمار، شیمی فیزیک، شیمی تجزیه، شیمی آلی، شیمی معدنی، نانو شیمی، ریاضی کاربردی، فیزیک حالت جامد و فیزیک نظری دانشجو می‌پذیرد.

ارسال دیدگاه