کد خبر : 343245

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ زمان : ۷:۰۰

با وجود آگاهی از ناباروری من بر این ازدواج پافشاری می‌کند

 سؤال : دانشجو هستم و آزمایش‌های پزشکی نشان داده باردار نمی‌شوم. اخیراً یکی از آشنایان به خواستگاری ما آمد که واقعاً مرد زندگی است و واجد شرایط است و با وجود آگاهی از ناباروری من بر این ازدواج پافشاری می‌کند، اما من به دلیل ترس از آینده و اینکه او را از پدر شدن محروم […]

 سؤال :

دانشجو هستم و آزمایش‌های پزشکی نشان داده باردار نمی‌شوم. اخیراً یکی از آشنایان به خواستگاری ما آمد که واقعاً مرد زندگی است و واجد شرایط است و با وجود آگاهی از ناباروری من بر این ازدواج پافشاری می‌کند، اما من به دلیل ترس از آینده و اینکه او را از پدر شدن محروم نکنم جواب منفی داده‌اند که باعث کدورت شده و از طرفی خانواده و اطرافیان برای ازدواج مرا تحت فشار گذاشتند.

ز، الف-۲۴ ساله – فارس

 

پاسخ :

تصمیم برای عدم ازدواج حرکت اشتباهی است که می‌تواند شرایط روانی غیر قابل تحملی را برای شما بوجود آورد و این در حالی است که مردان نابارور زیادی وجود دارند که می‌توانید همسر ایده‌آل برای آنها باشید. در عین حال خواستگاری که با آگاهی از شرایط شما و به دور از احساسات، برای ازدواج قدم پیش می‌گذارد، طبعاً نباید دست رد به سینه‌اش بزنید زیرا از شیوه‌های فراوانی برای رفع مشکل احتمالی که دارید می‌توانید استفاده کنید. به عنوان مثال پیگیری جدی درمان و یا استفاده از شیوه‌های لقاح مصنوعی می‌تواند راه‌های مؤثر تلقی شود یا در نهایت قبول فرزندی که نیازمند سرپرست است و بدین وسیله به او حیات معنوی و عاطفی خواهید بخشید، شیوه موفق و متداول است.

ارسال دیدگاه