کد خبر : 528638

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ زمان : ۸:۰۰

با قاتلان حجم اینترنت آشنا شوید

کمپانی AVG که بیشتر آن را با نرم افزارهای امنیتی و ضد ویروس می شناسیم اخیرا گزارشی را منتشر کرده و در آن بزرگترین نرم افزارهای مصرف کننده حجم اینترنت و همچنین باتری دستگاه های موبایل را مشخص کرده است. با مطالعه این گزارش به نرم افزارهای نام آشنایی می رسیم که اگر کاربر هر […]

کمپانی AVG که بیشتر آن را با نرم افزارهای امنیتی و ضد ویروس می شناسیم اخیرا گزارشی را منتشر کرده و در آن بزرگترین نرم افزارهای مصرف کننده حجم اینترنت و همچنین باتری دستگاه های موبایل را مشخص کرده است. با مطالعه این گزارش به نرم افزارهای نام آشنایی می رسیم که اگر کاربر هر کدام از آنها باشید، حجم بسیار بزرگی از ترافیک اینترنت شما به دست آنها مصرف می شوند.

AVG این داده ها را با استفاده از گزارشات بدون نام (anonymous) از طریق برنامه های AVG Antivirus و AVG Cleaner در سیستم عامل اندروید به دست آورده و کاربرانی که در این طرح شرکت داشته اند از کشورهای آمریکا، انگلستان و استرالیا بوده اند. سپس برنامه ها بر اساس داده های جمع آوری شده توسط اطلاعات برنامه های نصب شده روی گوشی به چهار دسته تقسیم شده اند. همان طور که در تصویر مشخص شده، می توانید در هر زمینه بزرگترین دشمنان گوشی خود را بشناسید. یکی از برنامه هایی که توانسته به صدر جدول تاثیر گذارترین برنامه ها در عملکرد گوشی برسد snapchat است که جایگزین فیسبوک شده و دلیل عمده آن هم مصرف بسیار زیاد WiFi، GPS و دوربین گوشی می باشد. در واقع این برنامه در سه فهرست از چهار فهرست طبقه بندی شده در بین پنج برنامه اول قرار گرفته است. از نظر میزان حجم اینترنت مصرفی هم فیسبوک، برنامه آنتی ویروس avast و اینستاگرام جزو اپ هایی هستند که برای کاربران ایرانی کاملا آشنا به حساب می آیند. به علاوه در کمال تعجب برنامه پر کاربردی مانند گوگل کروم دومین برنامه در بخش بزرگترین مصرف کنندگان فضای گوشی است.

avgresults با قاتلان حجم اینترنت آشنا شوید

همچنین با توجه به تصویر دوم مشخص شده برنامه هایی که در استارت آپ گوشی قرار دارند و به صورت خودکار اجرا می شوند عملکرد بدتری در چهار زمینه مشخص شده توسط AVG از خود نشان داده اند. در این فهرست ها مشخص شده که فیسبوک در سه بخش از چهار بخش اندازه گیری شده در صدر جدول قرار دارد . از این نظر پر مصرف ترین برنامه به حساب می آید. البته جای خوشحالی اینجاست که در بخش مصرف باتری فیسبوک در بین پنج برنامه اول نیست و شاید همین نکته بتواند تنها نقطه روشن کارنامه فیسبوک باشد. پیشنهاد AVG برای کاربران آن است که تاریخچه مرورگر های خود و همچنین فایل های cache را در بازه های زمانی کوتاه پاک سازی کنند و همچنین از آخرین ورژن از برنامه ها که در بازارهای اندرویدی عرضه می شود استفاده کنند.

ارسال دیدگاه